Musimy porozmawiać o Kevinie fot. Best Film

"Musimy porozmawiać o Kevinie"

Magnetyczna Tilda Swinton i demoniczny Ezra Miller w thrillerze obnażającym najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy, który prowokuje, pociąga i nie daje o sobie zapomnieć.
/ 17.01.2012 09:59
Musimy porozmawiać o Kevinie fot. Best Film
Tytułowy Kevin to demoniczny nastolatek, który świadomie manipuluje swoim  otoczeniem, nie uznaje żadnych zasad i z prowokującym uśmiechem mówi: „Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia. Chodzisz do swojej nudnej pracy albo nudnej szkoły, ale o tym nie mówią w głównym wydaniu wiadomości. Doszło do tego, że nawet ludzie z telewizji często oglądają telewizję. Na co oni wszyscy tak patrzą? Właśnie na takich jak ja...“

Scenariusz jest wspólnym dziełem Lynne Ramsay i Rory Stewart Kinner, które na potrzeby filmu dokonały adaptacji opowiadania Lionela Shrivera, uhonorowanego nagrodą Orange Prize. Główne role w filmie zagrali: Tilda Swinton, John C. Reilly i Ezra Miller.

Tilda Swinton jako Evie
Jennifer Fox (Producent): „Niezwykle złożona mieszanka inteligencji i empatii była kluczowa dla roli Evy. Tilda opanowała do perfekcji umiejętność dzielenia się z publicznością emocjami swoich bohaterek. Wcielając się w postać rozedrganej emocjonalnie matki, środki wyrazu ograniczyła do minimum, grając w prosty sposób, budując rolę z drobnych gestów. Tilda jest absolutnie fascynująca.”  

Luc Roeg (Producent): „Wspaniale jest móc dostrzegać subtelne niuanse w kreacjach aktorskich. Rozmawiając o najnowszym filmie Ramsay, nie można pominąć roli Tildy, ona jest niezwykła.”

Ezra Miller (Kevin): „Praca na planie Musimy porozmawiać o Kevinie, była dla mnie niesamowitym wyróżnieniem. Czułem się zaszczycony, biorąc udział w tym projekcie. Tilda jest niesamowita, wcielając się w postać wewnętrznie rozdartej matki, wniosła do roli Evy bardzo dużo ciepła. Podczas pracy na planie jest niezwykle skupiona. Zatraciłem się w każdej scenie z jej udziałem.”

Judy Becker (Scenograf): „Tildę poznałem na planie filmu Rodzinka, w którym zagrała jedną z głównych ról i występowała w niemalże każdej scenie. To odważna aktorka, która nie boi się wyzwań i jest gotowa bardzo wiele poświęcić dla roli.”


Ezra Miller jako Kevin
Luc Roeg (Producent): „W poszukiwaniach właściwego aktora do roli Kevina pomógł nam Bill Hopkins, dyrektor castingu. Jednak w chwili, gdy na przesłuchaniu pojawił się Ezra, wszyscy od razu wiedzieliśmy, że jest on wymarzonym aktorem do tej roli.”

Tilda Swinton (Eva/Producent wykonawczy): „Udział Ezry w filmie był dla nas niczym dar. Nie spodziewaliśmy się, że ktoś tak młody może wnieść tak wiele do filmu. Niczego nie trzeba mu było tłumaczyć. Zrozumienie historii przyszło mu w niezwykle łatwy i naturalny sposób. Ezra jest bardzo błyskotliwy i otwarty.”

Zobacz zwiastun filmu:"Musimy porozmawiać o Kevinie", Reżyseria: Lynne Ramsay, Gatunek: thriller, Czas trwania: 112 min., Dystrybucja: Best Film, Premiera: 13 stycznia 2012