POLECAMY

Mildred Pierce już na DVD!

Serial uhonorowany pięcioma nagrodami EmmyŸ oraz czterema nominacjami do tegorocznych Złotych GlobówŸ! W roli tytułowej zdobywczyni OscaraŸ Kate Winslet. Jeden z najlepszych seriali 2011 roku. Kolejna doskonała produkcja telewizji HBO.

„Mildred Pierce” to jeden z najgłośniejszych i najwyżej ocenionych seriali roku 2011, ze znakomitą kreacją Kate Winslet. Zrealizowana na podstawie powieści Jamesa M. Caina i wyprodukowana przez telewizję HBO mini seria, która zdobyła pięć nagród Emmy i została nominowana w 4 kategoriach do Złotych Globów w roku 2012, debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 17 lutego.

Ameryka, rok 1931, czasy Wielkiego Kryzysu. Mildred Pierce (Kate Winslet), matka dwóch córek po rozstaniu z mężem (Brian. F. O’Byrne) musi sama utrzymać rodzinę. Niestety, w latach 30. o pracę nie jest łatwo, a próby zatrudnienia się w charakterze pomocy domowej kończą się niepowodzeniem. Ale Mildred Pierce nie zamierza się poddawać. Obdarzona niespożytą energią i niezwykłym talentem w sztuce kulinarnej, zatrudnia się w niewielkiej restauracji, która dzięki jej ciężkiej pracy szybko zaczyna się rozwijać. Niestety, sukcesy zawodowe nie przekładają się na życie prywatne. Mildred bez powodzenia szuka miłości, której nie potrafił dać jej były mąż. Co gorsza nie jest w stanie porozumieć się ze swoją utalentowaną lecz samolubną córką Vedą (Evan Rachel Wood)...

Serial Mildred Pierce już na DVD!

NIE MOŻNA MIEĆ WSZYSTKIEGO

Galapagos Films przedstawia jeden z najlepszych seriali roku. „Mildred Pierce” to brawurowa ekranizacja powieści Jamesa M. Caina z 1941 roku. Jej przeniesienia na mały ekran podjął sie nominowany do OscaraŸ reżyser i scenarzysta Todd Haynes, twórca tak głośnych filmów jak „Daleko od nieba” (2002) czy „Idol” (1998).

W roli tytułowej wystąpiła uhonorowana OscaremŸ i aż pięć razy nominowana do Nagrody Akademii Kate Winslet. Obok niej w obsadzie „Mildred Pierce” znaleźli się: zdobywca nagrody Emmy Guy Pearce („Tajemnice Los Angeles”), dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Hope Davis („Schmidt”), zdobywczyni OscaraŸ Melissa Leo („Fighter”), nominowany do nagrody Emmy Brian F. O’Byrne („Za wszelką cenę”) oraz nominowana do OscaraŸ Mare Winningham („Georgia”).

Mildred Pierce - Oficjalny Zwiastun DVD

Mildred Pierce - Oficjalny Zwiastun DVD

Reżyser Todd Haynes przeczytał powieść „Mildred Pierce” Jamesa M. Caina za namową swojego przyjaciela, scenarzysty Jon Raymonda. Z zaskoczeniem odkrył, że napisana ponad 70 lat temu książka wciąż jest aktualna, a jej adaptacja na pewno zainteresowałaby współczesnych odbiorców. – „Mildred Pierce” to opowieść, której akcja dzieje się w czasie Wielkiego Kryzysu, ale opowiada o zupełnie innym kryzysie – o walce klasy średniej o godne życie dzięki ciężkiej pracy. W dobie obecnego kryzysu ekonomicznego ten problem znany jest ludziom praktycznie na całym świecie – wyjaśnia Todd Haynes. − Powieść Caina zainteresowała Todda, ponieważ opowiedziana w niej historia młodej kobiety walczącej o utrzymanie swojej rodziny jest niezwykle aktualna – dodaje Christine Vachon, producentka wykonawcza serialu.

„Mildred Pierce” to powieść szczególna w karierze Jamesa M. Caina, który popularność zdobył jako autor brutalnych kryminałów, z których m.in. „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy” oraz „Podwójne ubezpieczanie” doczekały się wybitnych ekranizacji. Opowieść o samotnej matce i jej dzieciach nie ma nic wspólnego z kryminałem i nawet dziś, ponad 70 lat po premierze, zachwyca zarówno wyjątkowym przedstawieniem historii jak i niezwykłą szczerością.

Serial Mildred Pierce już na DVD!

Serial Todda Haynesa jest już drugą ekranizacją powieści Jamesa M. Caina. Po raz pierwszy „Mildred Pierce” na duży ekran przeniósł Michael Curtiz (autor m.in. kultowej „Casablanki”). Główną rolę w tym filmie zagrała Joan Crawford, która za tę kreację zdobyła OscaraŸ dla najlepszej aktorki. Do pierwszej adaptacji scenarzyści dopisali wątek morderstwa, który zmienił wymowę filmu. Ekranizacja Todda Haynesa jest z kolei bardzo wierna powieściowemu oryginałowi.

Tytułową rolę w serialu zagrała Kate Winslet, zdobywczyni OscaraŸ dla najlepszej aktorki za rolę w głośnym dramacie „Lektor”. – Kiedy czytałem powieści cały czas myślałem, że Kate Winslet byłaby idealna w tej roli. Nigdy wcześniej nie spotkałem Kate i nie pracowałem z nią, a mimo to nie mogłem przestać o niej myśleć. Uznałem wiem, że to znak i muszę zaproponować jej tę rolę – wspomina Todd Haynes.

Mildred Pierce już na DVD!Mildred Pierce już na DVD!

Dla Kate Winslet praca przy miniserialu okazała się jednym z największych wyzwań w karierze. – W tym projekcie nie ma nic z „mini”. Scenariusz liczy 280 stron i tylko na jednej stronie nie ma kwestii wygłaszanej przeze mnie. Moja postać praktycznie nie znika z ekranu. To był najtrudniejszy projekt jaki zrealizowałam od czasu „Titanica”. To było jak nakręcenie dwóch i pół filmu w 16 tygodni – wspomina Kate Winslet.

Zdjęcia do „Mildred Pierce” zostały w całości zrealizowane w stanie Nowy Jork. Premiera serialu na amerykańskiej antenie telewizji HBO odbyła się 27 marca 2011 roku. Kilka miesięcy później serial został pokazany poza konkursem na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Serial „Mildred Pierce” został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, z których część nazwała go arcydziełem. Cykl zdobył 5 nagród Emmy (m.in. dla najlepszej aktorki – Kate Winslet i dla najlepszego aktora drugoplanowego – Guy Perace) oraz 16 nominacji do tej prestiżowej nagrody, zaś w roku 2012 został uhonorowany aż 4 nominacjami do Złotego Globu.

WYDANIE DVD

Mini serial wydany jest na 2 płytach DVD, na których znajduje się ponad 5 godzin filmu.
W ramach dodatków specjalnych dostępne są komentarze Todda Haynesa, Jon Raymonda oraz Marka Friedberga.

Więcej informacji o premierach DVD z serialami na profilu:
facebook.com/TVnaDV

Źródło: Materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)