„Milczenie jest złotem”

Jak wyznać komuś uczucie, jeśli straciło się głos? Twórcy magicznej komedii romantycznej „Milczenie jest złotem” udowadniają, że prawdziwa miłość kryje się między słowami.
/ 31.08.2010 16:14
Inge, pełna wdzięku młoda kobieta, podkłada zawodowo głos do reklam radiowych, marząc o śpiewaniu i tworzeniu autorskich audycji. Niestety, brak pewności siebie i nakładające się niepowodzenia: odkrycie zdrady partnera i dokuczliwa szefowa, nie służą podniesieniu samooceny bohaterki. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia Inge zostaje obdarowana bukietem kwiatów przez przystojnego Nieznajomego. Mężczyzna wręcza jej kwiaty, całuje w usta i odchodzi, zanim zaskoczona kobieta jest w stanie ochłonąć. Wydarzenie na tyle szokuje Inge, że… traci głos.

Dla niemej osoby nie ma miejsca przed mikrofonem, zatem Inge próbuje ukryć dolegliwość, korzystając z montowanych wcześniej archiwalnych odpowiedzi, co prowadzi do serii niezwykle zabawnych komplikacji w jej życiu prywatnym i zawodowym.

Równocześnie Inge szuka tajemniczego mężczyzny, za sprawą którego straciła głos, wierząc, że tylko on może ją odczarować. Wkrótce wyjdzie na jaw, że nieznajomy romantyk - rysownik komiksów Piotr – sam został zaczarowany przez Inge i rozpoczął własne poszukiwania kobiety swoich marzeń. Czy zdołają się nawzajem odnaleźć?

„To opowieść o odzyskiwaniu głosu. W sposób fizyczny, ale i metaforyczny. Pozbawiona głosu Inge zaczyna słuchać otaczającego ją świata, poznaje lepiej siebie i odkrywa miłość swojego życia” Ewa PytkaW filmie występują:
Aneta Todorczuk-Perchuć jako Inge
Jan Wieczorkowski jako Piotr
Edyta Olszówka jako Ewa
Bartek Kasprzykowski jako Jurek


„Milczenie jest złotem”, Scenariusz i Reżyseria: Ewa Pytka, Produkcja: Polska 2009, Premiera: 10 września 2010-08-31