Kinowy HIT tygodnia: Człowiek na krawędzi

Po mistrzowsku skonstruowana intryga, znakomite sceny akcji i finał, który zaskoczy każdego.
/ 26.01.2012 12:30
Nick Cassidy (Sam Worthington) jest byłym funkcjonariuszem nowojorskiej policji, który został oskarżony i aresztowany, po czym uciekł z więzienia, stając się poszukiwanym zbiegiem. Kiedy wchodzi do słynnego Roosevelt Hotel, znajdującego się na rogu 45. ulicy i Madison Avenue, rozpoczyna się pełen napięcia thriller, w którym nic nie będzie takie, jakim się wydaje. Cassidy trafia na jedno z najwyższych pięter budynku, wychodzi przez okno na znajdujący się kilkadziesiąt metrów na ziemią gzyms i stojąc na krawędzi zaczyna grozić samobójstwem. Całe miasto wstrzymuje oddech, łącznie z kilkoma wysoko postawionymi eminencjami.

Szokująca decyzja byłego gliniarza, aby desperacko stanąć na krawędzi potężnego wieżowca, rozpętuje prawdziwą medialną burzę. Na miejscu pojawia się zahartowana w boju psycholog z nowojorskiego Departamentu Policji, Lydia Spencer (Elizabeth Banks), której zadaniem będzie namówić Cassidy’ego do odstąpienia od samobójczych zamiarów. Ona również skrywa pewien sekret, który już niedługo wyjdzie na jaw. Spencer, próbując wykonywać swoją pracę, musi równocześnie ścierać się z konkurentem z departamentu (Edward Burns), który uważa, iż kobieta nie poradzi sobie z zadaniem. Im więcej czasu Lydia spędza z Cassidym, tym szybciej zdaje sobie sprawę, iż mężczyzną powodują zupełnie inne przesłanki.

Mogą one mieć wiele wspólnego z tajemniczym projektem jego brata (Jamie Bell), nad którym mężczyzna pracuje wraz ze swoją dziewczyną (Genesis Rodriguez), podczas gdy Cassidy zajmuje wszystkich swoją osobą. W niebezpieczną rozgrywkę wciągnięty zostaje także najlepszy przyjaciel Cassidy’ego z policji (Anthony Mackie) oraz potężny biznesmen (Ed Harris). W trakcie rozwoju akcji kolejne fragmenty układanki zaczynają wpasowywać się na swoje miejsca. I nagle desperacki czyn Cassidy’ego przemienia się w brawurową opowieść. Stawka rośnie z każdą minutą. Dynamiczna akcja jest przeplatana nieprzewidzianymi zwrotami fabuły, a nad całością unosi się nieme pytanie: co bylibyście w stanie poświęcić, gdyby na szali znalazło się Wasze życie?

Zwiastun filmu:


W filmie występują:
Sam Worthington jako Nick Cassidy
Elizabeth Banks jako Lydia Mercer
Jamie Bell jako Joey Cassidy
Ed Harris jako David Englander
Genesis Rodriguez jako Angie

"Człowiek na krawędzi", Reżyseria: Asger Leth, Produkcja: USA 2011, Dystrybucja: Monolith Films, Premiera: 27 stycznia 2012
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)