Kinowe premiery tygodnia (5 - 11 sierpnia)

Green Lantern nie jest w stanie obronić całego świata. Potrzebne mu wsparcie. Dlatego też w tym tygodniu na dużym ekranie zawita Kapitan Ameryka! Poznamy też Genezę planety małp. Dowiemy na czym polega Misja kadrowego. Odkryjemy sekret Prawdziwej miłości. A także poznamy sympatyczną Fryzjerkę. Gotowi na moc atrakcji?
/ 05.08.2011 07:52

Green Lantern nie jest w stanie obronić całego świata. Potrzebne mu wsparcie. Dlatego też w tym tygodniu na dużym ekranie zawita Kapitan Ameryka! Poznamy też Genezę planety małp. Dowiemy na czym polega Misja kadrowego. Odkryjemy sekret Prawdziwej miłości. A także poznamy sympatyczną Fryzjerkę. Gotowi na moc atrakcji?

 

Prawdziwa miłość (reż. Sarah Petit)

Ona jest nauczycielką. On złodziejem. Obydwoje pragną jednego - szczęścia i miłości. Dlatego też podczas obławy policyjnej na Bruna, Izabelle rzuca wszystko i ucieka z ukochanym do lasu. Czy z dala od brutalnego świata odnajdą wieczną miłość? (więcej na temat filmu TUTAJ).

Prawdziwa miłość (reż. Sarah Petit)

Prawdziwa miłość (reż. Sarah Petit)
 

Captain America: Pierwsze starcie (reż. Joe Johnston)

Kolejna ekranizacja komiksu. Po zeszłotygodniowym Green Lantern przyszedł czas na Kapitana Amerykę, w gruncie rzeczy pierwszą postać stworzoną przez Marvel Comics. Gdy wybucha II wojna światowa Steve Rogers zaciąga się do wojska, jednak nie jako zwykły rekrut... Z uwagi na zły stan zdrowia nie jest w stanie należycie służyć ojczyźnie, dlatego też bierze udział w tajnym eksperymencie. Zostaje poddany terapii, która zwiększa jego inteligencję i siłę, przemienia w super bohatera gotowego stawić czoła całej armii nazistów...

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie (reż. Joe Johnston)

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie (reż. Joe Johnston)

 

 

Geneza planety małp (reż. Ruperta Wyatta)

Doskonale wiemy, jak wygląda Ziemia pod twardymi rządami małp. Czy wiecie jednak jak się to wszystko zaczęło? Rupert Wayatt przedstawia prequel nawiązujący do kultowej już serii filmów science-fiction opowiadających o walce rodzaju ludzkiego ze stworzoną przez nich rasę inteligentnych człekokształtnych. W rolach głównych: James Franco i Freida Pinto.

Geneza planety małp (reż. Ruperta Wyatta)

Geneza planety małp (reż. Ruperta Wyatta)
 

Kret (reż. Rafael Lewandowski)

Odkąd Paweł (Szyc) rozkręcił wraz z ojcem Zygmuntem (Dziędziel) wspólny interes,  jego rodzina zaczyna coraz optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Ich marzenia o dostatnim życiu przekreśla pewnego dnia artykuł, który godzi w dobre imię Zygmunta. Z dnia na dzień współpracownicy Pawła odwracają się od niego, a małżeństwo z Ewą (Czerwińska) przeżywa poważny kryzys. Paweł zrobi wszystko, żeby odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów. Tropy z przeszłości prowadzą do zagadkowego człowieka (Pszoniak), który od pewnego czasu zdaje się potajemnie kierować losami Pawła i Zygmunta. W zamian za odpowiedzi na pytania spędzające Pawłowi sen z powiek, złoży on zdesperowanemu mężczyźnie zaskakującą propozycję...  [opis dystrybutora]

Kret (reż. Rafael Lewandowski)

Kret (reż. Rafael Lewandowski)
 

Misja kadrowego (reż. Eran Riklis)

Samolubny, zblazowany, pozbawiony uczuć i skupiony na sobie czterdziestolatek z zawodu jest kadrowym jednej z największych piekarń w Jerozolimie. Gdy pewnego dnia w samobójczym ataku bombowym ginie jedna z pracownic piekarni, z pochodzenia Rumunka, jego nieskalana dotychczas zawodowa reputacja poddana zostaje próbie. Piekarnia zostaje bowiem oskarżona przez media o niehumanitarną i obojętną postawę wobec zatrudnionych w niej obcokrajowców. Misją kadrowego jest załagodzenie tego skandalu, zrehabilitowanie dobrego imienia firmy oraz oddalenia stawianych wobec niej zarzutów. Czy mu się powiedzie?

Misja kadrowego (reż. Eran Riklis)

Misja kadrowego (reż. Eran Riklis)
 

Fryzjerka (reż. Doris Dörrie)

Kathi König, pokaźnych rozmiarów idealistka, marzy o otworzeniu własnego zakładu fryzjerskiego. Choć ma wiele problemów - jest w trakcie rozwodu i samotnie wychowuje dorastającą córkę - wierzy w swoją "misję" i stara się patrzeć na świat przez różowe okulary. Zanim jednak film dobiegnie końca, Kathi wplącze się w nielegalny przewóz imigrantów, kilka romansów i absurdalnych sytuacji, które całkowicie zmienią jej życie oraz postrzeganie marzeń.

Fryzjerka (reż. Doris Dörrie)

Fryzjerka (reż. Doris Dörrie)

Oprac. na podstawie mat. prasowych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)