"Jeszcze raz" - oficjalna premiera

W czwartek 3 stycznia w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach odbyła się oficjalna premiera najnowszej polskiej komedii romantycznej „Jeszcze raz”.
/ 05.01.2008 07:30
W czwartek 3 stycznia w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach odbyła się oficjalna premiera najnowszej polskiej komedii romantycznej „Jeszcze raz”.

Ceremonię poprowadził Andrzej Sołtysik, a film poprzedzony został teledyskiem do piosenki Patrycji Markowskiej. „Jeszcze raz” to historia dwóch kobiet – matki i córki, które spotykają miłości swego życia. Dzieje się to w tym samym czasie, lecz w zupełnie odległych od ich domu miejscach. Jak to bywa w tego typu filmach, a także często w rzeczywistości, na początku nie zdają sobie sprawy z tego uczucia.

Scenariusz „Jeszcze raz” oparty jest na pomyśle Erwina Wencla oraz Ilony Łepkowskiej, której sukces zawdzięcza wiele polskich hitów telewizyjnych i filmowych. Reżyserią zajął się wielokrotnie nagradzany za filmy dokumentalne, telewizyjne, teledyski i widowiska teatralne Mariusz Malec. Równie świetnie dobrana została obsada filmu. Danuta Stenka, uosabiająca połączenie dojrzałej i nadal bardzo pięknej kobiety, wcieliła się w rolę Anny, która jest energiczną matką dziewiętnastoletniej Kasi. Kasię natomiast zagrała doceniana na Zachodzie Anna Antonowicz. Ta uzdolniona rudowłosa dziewczyna z charakterem wniosła powiew świeżości do polskiego kina, w którym zdecydowanie przeważają słodkie blondynki i zadziorne brunetki. Twórcy filmu nie zawiedli także w żadnym wypadku żeńskiej części widowni, gdyż główne męskie role zagrali Jan Frycz i Przemek Cypryański.

Tłem dla tej zabawnej historii o miłości są wspaniałe polskie krajobrazy. Na północy młodzi zakochują się na Helu, a Zakopane tworzy romantyczny nastrój dla starszego pokolenia. Szczególnie zdjęcia z Tatr zapierają dech, gdzie na wielkim ekranie malują się przed nami piękne zielone widoki.

Zima zagościła już u nas na dobre, więc w jeden z mroźnych i śnieżnych wieczorów warto przenieść się w klimat tej romantycznej komedii, aby poczuć słońce na twarzy i ciepełko w sercu.

"Jeszcze raz"
"Jeszcze raz", reż Mariusz Malec, Polska 2007


Natalia Puchała