"Inny"

Eduardo Noriega, nazywany przez ojczyste media hiszpańskim Bradem Pittem oraz zjawiskowa ikona iberyjskiego kina grozy Belen Rueda w filmie "Inny".
Alejandro Amenabar, twórca najpopularniejszych i najwyżej ocenianych thrillerów paranormalnych ostatnich dwóch dekad – „Otwórz oczy” (pierwowzór hitu „Vanilla Sky” z Tomem Cruisem i Penelope Cruz) i „Inni” (z Nicole Kidman) – przedstawia poruszającą historię Diego, lekarza, który obcując na co dzień z przypadkami ludzi na granicy życia i śmierci, uodpornił się na cierpienie pacjentów, ale także oddalił się od swojej partnerki oraz własnego dziecka. Pewnego dnia Diego pada ofiarą napadu, po którym pamięta jedynie dźwięk wystrzału i wrażenie, że poraziło go coś więcej niż kula. Wkrótce poczuje w sobie moce, których umysł naukowca nie jest w stanie wytłumaczyć i stanie przed wyborem, który na zawsze odmieni życie jego najbliższych.

W głównych rolach wystąpiły największe gwiazdy hiszpańskiego kina: odkrycie Amenabara – Eduardo Noriega oraz wyróżniona nagrodą Goyi za wzruszającą kreację w dramacie „W stronę morza” oraz dwukrotnie do niej nominowana (za „Sierociniec” i „Oczy Julii”) zjawiskowa Belen Rueda. Autorem pełnego zaskakujących zwrotów akcji scenariusza „El Mal ajeno” jest twórca kultowego w Polsce obrazu „GranatowyPrawieCzarny” Daniel Sanchez Arevalo, a przyprawiającą o ciarki muzykę do filmu skomponował nagrodzony za „Sierociniec” Fernando Valezuez.

Zobacz zwiastun filmu:


"Inny", Reżyseria: Oskar Santos Gomez, Produkcja: Hiszpania 2011, Czas trwania: 107 min., Dystrybucja: Kino Świat, Premiera: 2 września 2011
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)