Ekskluzywne wydanie DVD z filmem "Seks w wielkim mieście"!!!

Galapagos Films i Warner Home Video przedstawiają wydanie DVD filmu „Seks w wielkim mieście”, w nowym ekskluzywnym opakowaniu. Kinowa wersja jednego z najpopularniejszych seriali wszech czasów uhonorowanego aż siedmioma nagrodami Emmy!
Galapagos Films i Warner Home Video przedstawiają wydanie DVD filmu „Seks w wielkim mieście”, w nowym ekskluzywnym opakowaniu. Kinowa wersja jednego z najpopularniejszych seriali wszech czasów uhonorowanego aż siedmioma nagrodami Emmy!
Ekskluzywne wydanie DVD z filmem
Obraz w reżyserii Michaela Patricka Kinga, dwukrotnego laureata nagrody Emmy ze zdobywczynią czterech Złotych Globów Sarą Jessicą Parker, pięciokrotnie nominowaną do nagrody Emmy Kim Cattrall, zdobywczynią Emmy Cynthią Nixon i nominowaną do Emmy oraz do Złotego Globu Kristin Davis  na DVD w nowym wyjątkowym opakowaniu powróci już 7 maja.

Na płycie oprócz filmu dodatki specjalne:
•    Wspaniała moda i Seks w wielkim mieście
•    Komentarz reżysera Michaela Patricka Kinga
•    Fergie w wytwórni: zobacz jak powstawał hit muzyczny Labels or Love ze ścieżki filmowej.ROZMIAR MA ZNACZENIE. PRZYNAJMNIEJ JEŚLI CHODZI O EKRAN

Pełnometrażowa wersja „Seksu w wielkim mieście” to film, na który czekały miliony fanek i fanów na całym świecie. Wreszcie poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Czy Carrie i Big zdecydują się na ślub? Czy Samantha faktycznie spełni się w związku monogamicznym? Czy Charlotte uda się wreszcie zajść w ciążę i urodzić dziecko, i wreszcie, czy nic nie przeszkodzi w szczęściu Mirandy i Steve’a?

Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), popularna pisarka i ikona mody powraca by opowiedzieć o dalszych losach swoich i swoich najlepszych przyjaciółek: Samanthy (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) i Mirandy (Cynthia Nixon). Fabuła pełnometrażowego „Seksu w wielkim mieście” rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach opowiedzianych w serialu.

Ekskluzywne wydanie DVD z filmem

Przez ten czas wiele się zmieniło. Samantha wyprowadziła się do Kalifornii, aczkolwiek często wpada do Nowego Jorku, a Charlotte i Miranda opiekują się swoimi mężczyznami i dziećmi. Główną bohaterką opowieści pozostaje wciąż Carrie Bradshaw. Pisarka od lat pędzi szczęśliwe życie u boku przystojnego pana Biga. Jednak ten naciska by wreszcie razem zamieszkali. Wspólnie wybierają piękny apartament na najwyższym piętrze nowojorskiej kamienicy. Ale, jak to w życiu bywa, od planów do realizacji droga daleka, a decyzja o wspólnym zamieszkaniu stanie się początkiem wydarzeń, w które zaangażowane zostaną nie tylko Carrie, ale również je przyjaciółki.

Na planie pełnometrażowego „Seksu w wielkim mieście” spotkali się aktorzy znani z serialowego oryginału. Chris Noth wcielił się w postać pana Biga, David Eigenberg zagrał męża Mirandy, a Evan Handler powrócił do roli Harry’ego, męża Charlotty. Jason Lewis powraca na ekran jako Smith Jerrod, oddany wielbiciel apetycznej Samanthy.

W obsadzie filmu znaleźli się ponadto Candice Bergen jako Enid Frock, redaktorka magazynu „Vogue”, uhonorowana Oscarem® Jennifer Hudson („Dreamgirls”), Mario Cantone, Willie Garson i Lynn Cohen. Reżyserii obrazu podjął się Michael Patrick King, długoletni producent wykonawczy serialu, jego reżyser i scenarzysta.

Z GAZETY NA EKRAN

Serial „Seks w wielkim mieście” to jeden z największych sukcesów w historii telewizji. Pierwsze odcinki cyklu zadebiutowały na antenie telewizji HBO w 1998 roku. Do roku 2004, kiedy zakończono jego emisję, powstało sześć sezonów serialu, a cykl zdobył 7 nagród Emmy (50 nominacji), 2 nagrody Gildii Aktorów Ekranów dla najlepszego zespołu aktorskiego oraz 8 Złotych Globów (24 nominacje).

Zanim jednak „Seks w wielkim mieście” trafił na mały ekran był cyklem autobiograficznych artykułów Candance Bushnell publikowanych w dzienniku „The New York Observer”. Darren Star, producent wykonawczy takich przebojów jak „Beverly Hills 90210” i „Melrose Place”, dostrzegł w nich doskonały materiał na serial i zdecydował się na kupno praw do ich ekranizacji. W swojej decyzji utwierdził się kiedy w 1996 roku Bushnell wydała swoje felietony w formie książki, a ta z miejsca trafiła na listy bestsellerów.

Ekskluzywne wydanie DVD z filmem

Od samego początku w realizację serialu zaangażowany był Michael Patrick King. Początkowo jako scenarzysta i współproducent wykonawczy, a później już jako producent wykonawczy. Pracując nad scenariuszem King wiele uwagi poświęcił stworzeniu psychologicznej charakterystyki głównych bohaterek Miranda jest sarkastyczna, trochę zbuntowana, trochę zła na świat. Charlotte jest słodka, bardziej tradycyjna, typ grzecznej, schludnej uczennicy. Samantha jest sexy, powoduje nią żądza władzy. No i jest oczywiście Carrie - nie do określenia. Z tych rysów osobowości wypływało wszystko inne – tłumaczy King.

Już pierwszy odcinek „Seksu w wielkim mieście” cieszył się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Ale bardzo szybko twórcy serialu zorientowali się, że ich dzieło to nie jest kolejny sitcom. Widzowie żywiołowo reagowali na perypetie bohaterek, a ich losy i decyzje komentowano jako Ameryka długa i szeroka. – Nikt z nas nie spodziewał się aż takiego sukcesu. To był naprawdę niesamowity okres w naszym życiu – wspomina Kristin Davis, aktorka odtwarzająca w filmie i serialu rolę Charlotty.

To opowieść o kobietach, które spotkały się i połączyły jakby w nową rodzinę, o przyjaciółkach, które trzymają się razem na dobre i na złe. To właśnie dzięki tym serdecznym relacjom serial zyskał taką popularność – tłumaczy fenomen „Seksu w wielkim mieście” Kim Cattrall wcielająca się w postać Samanthy.

W 2004 roku, kiedy zakończono emisję „Seksu w wielkim mieście”, bohaterki serialu miały już miliony fanek nie tylko w Stanach, ale na całym świecie, a wydania DVD odcinków serialu sprzedawały się jak świeże bułeczki. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko podjęto decyzję o realizacji pełnometrażowej wersji telewizyjnego cyklu.

Według Sary Jessiki Parker, odtwórczyni roli Carrie, a zarazem producentki „Seksu w wielkim mieście” tylko jeden człowiek mógł napisać scenariusz kinowego „Seksu…” – Michael Patrick King. – Nikt inny nie potrafiłby tego opowiedzieć. Jest naprawdę utalentowanym scenarzystą komedii romantycznych i po prostu czułam, że nie zrobiłabym tego filmu bez niego – mówi aktorka.

King zaproponował by film, w przeciwieństwie do serialu, nie opowiadał o poszukiwaniu miłości, ale o tym, co dzieje się, gdy bohaterki już ją znalazły. – To rzecz o kobietach w związkach, także o kobiecej przyjaźni – mówi Michael Patrick King. Producent Jon Melfi dodaje, że pełnometrażowy „Seks w wielkim mieście” stara się odpowiedzieć na pytanie „Co to właściwie znaczy - żyli długo i szczęśliwie?”.

CZTERY LATA PÓŹNIEJ

W ciągu czterech lat, które dzielą pełnometrażowy „Seks w wielkim mieście” od serialu, w życiu bohaterek zaszły spore zmiany. Carrie, choć nadal pracuje w domu i żyje z pisania, publikuje już nie w gazecie, ale w „Vogue” i przygotowuje nową książkę. – Nieco inaczej patrzy na życie. Jest znacznie bardziej dorosła i rozsądna, czego dowodzi fakt, że po raz pierwszy w życiu udało jej się zgromadzić trochę oszczędności. Poza tym nareszcie jest w stałym związku z panem Bigiem – mówi o swojej bohaterce Sarah Jesica Parker.

Michael Patrick King i producent John Melfi nie wyobrażają sobie serialu bez Sary Jessici Parker, która nie tylko odtwarza główną rolę, ale również nadzoruje jego produkcję. – Jest niesamowita. Przed kamerą staje się Carrie, a kiedy przestajemy kręcić ona natychmiast skupia się na roli producentki – mówi John Melfi.

Ekskluzywne wydanie DVD z filmem

Charlotta z kolei wiedzie szczęśliwe życie u boku swojego niecenionego męża Harry’ego. Jej marzenie o macierzyństwie jeszcze się nie spełniło, ale para wychowuje wspólnie adoptowaną córkę. Szczęście rodzinne zmienia ją. – Ponieważ dostała aż tak wiele od życia, w sposób naturalny skupia się teraz na ludziach wokół niej – mówi odtwarzająca rolę Charlotty, Kristin Davis.

Największe zmiany zaszły w życiu Samanthy. Po tym jak wygrała batalię z chorobą nowotworową przeniosła się do Kalifornii, gdzie mieszka wspólnie ze swoim partnerem, aktorem Smithem. Mieszka w pięknym domu w Malibu, ale tęskni za Nowym Jorkiem. – Jej przyjaciółki wychodzą za mąż i mają dzieci. Pojawia się uczucie, że została w tyle. To coś znacznie więcej niż tylko fizyczne oddalenie – mówi o swojej bohaterce aktorka Kim Cattrall.

Miranda z kolei mieszka na Brooklynie. Wiedzie spokojne życie u boku męża i syna, ale tęskni za Manhattanem i boryka się z problemami codziennego życia. – Jest zwyczajnie wyczerpana. Jak każda pracująca matka, czuje się dosłownie rozrywana w pięciu różnych kierunkach – tłumaczy swoją bohaterkę aktorka Cythia Nixon.

Nową twarzą w „Seksie w wielkim mieście” jest Louise, młoda dziewczyna zatrudniona przez Carrie jako jej asystentka. W roli Louise wystąpiła laureatka Oscara® Jennifer Hudson. Co ciekawe, wcześniej nie należała ona do fanek serialu. Dopiero kiedy zaproponowano jej rolę w filmie zaczęła go oglądać i… do tej pory nie przestała. – Po prostu się w nim zakochałam – śmieje się Hudson.

Choć bohaterkami „Seksu w wielkim miesicie” są kobiety w filmie nie mogło zabraknąć mężczyzn. – Oni są cichymi bohaterami serialu, to właśnie oni wywołują u bohaterek największe emocje – wyjaśnia Michael Patrick King.

W postać pana Biga, narzeczonego Carrie, ponownie wciela się Chris Noth. – Chris jest wspaniałym aktorem, a postać którą stworzył wywołuje wśród widzów olbrzymie emocje. Jeśli chcą mu przyłożyć, a inni modlą się by Carrie wreszcie go rzuciła – mówi Michael Patrick King.

Mężczyźni go uwielbiają, a kobiety mdleją z zachwytu. Nie ma na świecie nikogo poza Chrisem, kto mógłby zagrać tę postać – wtóruje reżyserowi Sarah Jessica Parker.

David Eigenberg powraca w filmie jako Steve Brady, mąż Mirandy i ojciec ich małego synka. Po nieudanych związkach Mirandy, Steve jest wreszcie mężczyzną, przy którym znalazła szczęście. – Steve jest facetem, na którym można polegać. Zrobi wszystko dla tych, których kocha – mówi David Eigenberg.

Charlotta, po rozpadzie swojego małżeństwa, związuje się z prawnikiem rozwodowym Harrym Goldenblattem, którego na dużym ekranie kreuje Evan Handler. Mężczyzna, aczkolwiek jest daleki od ideału wymarzonego przez Charlottę, okazuje się być wiernym i wspierającym swoją żonę mężem, na którego zawsze można liczyć.

Zmiany nie ominęły również Samanthy. Do niedawna słynąca z tego, że nigdy nie spędza dwóch nocy z tym samym mężczyzną, teraz wiedzie spokojne życie u boku aktora, dla którego porzuciła Nowy Jork i zamieszkała w Kalifornii. W nim odnajduje doskonałego kochanka, ale też oddanego partnera, który wspierał ją podczas walki z nowotworem.

NIEZWYKŁY STYL


„Seks w wielkim mieście” to nie tylko wyjątkowe bohaterki, ale też elegancja i unikalny styl. Jego autorką jest projektantka kostiumów Patricia Field, która przez sześć lat realizacji serialu ubierała cztery przyjaciółki zarówno w wyszukane kreacje od projektantów, jak i stroje wyszperane w sklepach z używaną odzieżą.

Pat Field jest niezastąpiona. Bez niej nie bylibyśmy w stanie kontynuować tej historii. Jej pomysły są zaraźliwe – mówi Sarah Jessica Parker. – Pat jest artystką. Jest impulsywna, ale jednocześnie bardzo otwarta. Praca z nią to wyjątkowa przygoda – dodaje Michael Patrick King.

Ekskluzywne wydanie DVD z filmem

Projektując stroje noszone przez bohaterki filmu kinowego Patricia Field starała się pokazać w nich przemianę jaka nastąpiła w Carrie, Samancie, Mirnadzie i Charlotte. Prace and kostiumami rozpoczęły się na wiele miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć do „Seksu w wielkim mieście”. Patricia Field wiele czasu poświęciła nie tylko na znalezienie odpowiednich strojów, ale również ich sprowadzenie na czas do Ameryki. – Efekt wart jest wszystkich wysiłków – mówi Sarah Jessica Parker.

Patricia Field nie kryje, że w wielu przypadkach miała ułatwione zadanie, ponieważ serial odniósł sukces na całym świecie, a jego bohaterki są doskonale znane również w świecie kreatorów mody. – Projektanci uwielbiają, kiedy ich kreacje nosi Sarah Jessica Parker. Ona jest supermodelką – mówi projektantka.

Na potrzeby filmu Patricia Field stworzyła ponad 80 kreacji dla samej tylko Sary Jessiki Parker. – A kiedy mówimy o osiemdziesięciu kreacjach, nie zapominajmy o dodatkach, butach i wartej miliony dolarów biżuterii – mówi ze śmiechem producent John Melfi.

Projektowanie i wybieranie kostiumów to część pracy nad filmem, która najwięcej radości dostarczyła aktorkom. – Przymiarka kostiumów z kimś takim jak Pat Field i w miejscu, gdzie stoi przynajmniej kilkanaście stojaków z ubraniami, jest jak wizyta w sklepie, w którym możesz przymierzyć i zabrać do domu wszystko, co ci się spodoba. To jak szalony pokaz w wielkim domu mody – mówi Kim Cattrall.

NEW YORK, NEW YORK…

Nie mniejszą rolę niż kreacje odgrywa w filmie Nowy Jork. Kiedy w 1998 roku telewizja HBO pokazała pierwsze odcinki „Seksu w wielkim mieście” Nowy Jork był miejscem, w którym powstawało bardzo niewiele seriali, a większość z nich stanowiły produkcje kryminalne. Twórca cyklu, Darren Star, postanowił pokazać Nowy Jork takim jakim widzi go Woody Allen, od lat zakochany w Wielkim Jabłku i kręcący tam większość swoich filmów. – „Manhattan” i „Annie Hall” to jedne z najlepszych komedii romantycznych lat 70., a ich akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. W serialu postanowiłem nawiązać do tej tradycji – wspomina Darren Star.

Zdaniem Michaela Patricka Kinga akcja „Seksu w wielkim mieście” może rozgrywać się tylko w Nowym Jorku. – To jest miasto marzeń, ponieważ czasem czujesz, że koncentruje się właśnie na tobie, i czujesz, że właśnie tutaj przeżywasz najlepszy okres w swoim życiu. Lecz zdarzają się także inne chwile, kiedy pogrążasz się w czarnej rozpaczy – mówi reżyser.

Nowy Jork jest piątym bohaterem tej opowieści, kluczowym i nieodzownym – dodaje Sarah Jessica Parker.

Ekskluzywne wydanie DVD z filmem

Prace na planie pełnometrażowego „Seksu w wielkim mieście” rozpoczęły się 10 września 2007 roku. Pracy aktorów przypatrywali się fani, którzy owacyjnie powitali ulubionych bohaterów. Podczas wszystkich zdjęć plenerowych w okolicy planu tłoczyły się setki fanów, dziennikarzy i paparazzi. Żaden z aktorów nie było na to przygotowany. – Kiedy rozpoczynaliśmy zdjęcia spodziewaliśmy się zainteresowania na ulicach, ale to co nas spotkało przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Sarah Jessica Parker.

Zdjęcia do „Seksu w wielkim mieście” powstawały w najbardziej charakterystycznych miejscach Nowego Jorku – na słynnej Piątej Ali, w Greenwich Village, na Parke Avenu w Upper East Side, Moście Brooklyńskim i w Central Parku. Na potrzeby produkcji scenograf Jeremy Conway odtworzył znane z serialu mieszkania niektórych bohaterek. I choć wyglądają identycznie to jednak starał się by pokazać w nich, że między serialem a filmem pełnometrażowym upłynęły cztery lata. Efekty jego pracy zachwyciły ekipę, a Sarah Jessica Parker przyznaje, że kiedy weszła do odtworzonego przez scenografia mieszkania Carrie poczuła się jakby przeżyła deja vu.

Dla całej ekipy praca nas pełnometrażowym „Seksem w wielkim mieście” była niezapomnianym przeżyciem. – To była przyjemność. Głownie ze względu na ludzi, których spotkałem na planie – wspomina Michael Patrick King.

Film „Seks w wielkim mieście” zarobił ponad 400 mln. dolarów na całym świecie!


Galapagos

Ekskluzywne wydanie DVD z filmem
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)