Dwie premiery

Dwie najbliższe premiery gdańskiego Teatru Wybrzeże to "Dar z nieba" oraz "All Inclusive".
/ 23.05.2007 13:44
Dwie najbliższe premiery gdańskiego Teatru Wybrzeże to "Dar z nieba" oraz "All Inclusive". O tym jak zrobić dobre wrażenia na przyszłych teściach i przetrwać szczęśliwie do ślubu opowiadają już nie tylko filmy oraz programy telewizyjne.

Pierwsza premiera
3 czerwca 2007 w gdańskim Teatrze Wybrzeże, na Dużej Scenie, po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się premiera brawurowej komedii obyczajowej autorstwa Alana Ayckbourna "Dar z nieba", w reżyserii Tomasza Obary.

Krótko o sztuce
Justin i Julie-Ann, młodzi utalentowani informatycy, postanawiają się pobrać. Aby oficjalnie ogłosić swoje zaręczyny i jednocześnie poznać przyszłych rodziców, urządzają przyjęcie. Perfekcyjnie zaplanowany wieczór zapowiada się ... uroczo, szybko jednak staje się jasne, że nie do końca przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami narzeczonych. Rodzice Julie okazują się potwornymi nietolerancyjnymi mieszczuchami, matka Justina zaś nie tylko spóźnia się, gubiąc po drodze swojego partnera, ale jej stan wskazuje na to, iż przyczyną tego spóźnienia były odwiedziny we wszystkich przydrożnych barach, w których zatrzymała się zmierzając na przyjęcie syna. Na domiar złego z nieba prawie, a przynajmniej z balkonu sąsiadów, spada w sam środek zaręczynowego wieczorku uciekająca przed narzeczonym tancerka go-go, Paige, i podążający jej śladem eks-bokser, Micky. Tak starannie dobrane towarzystwo, tworzące mieszankę postaw, światopoglądów i temperamentów tyleż komiczną co wybuchową, sprawi, że przebieg uroczego party nie tylko nikogo nie uśpi (chyba, że ktoś.... wypije zbyt dużo), ale z pewnością zaskoczy nieprzewidzianym rozwojem wydarzeń.


Druga premiera
8 czerwca 2007, na Scenie Kameralnej, odbędzie się premierowy spektakl najnowszej sztuki Marka Modzelewskiego "All Inclusive", wyreżyserowanej przez Ewelinę Pietrowiak.Krótko o sztuce
To tragikomiczna opowieść o dwóch polskich parach spędzających luksusowy urlop na śródziemnomorskim wybrzeżu.
Zapowiadający się idyllicznie wspólny wyjazd okazuje absolutną katastrofą. Piętrzące się niedogodności, tłumy turystów, fatalna hotelowa obsługa oraz absorbująca obecność dzieci ujawniają skrywane dotąd pretensje i skrajnie egoistyczne oczekiwania wobec najbliższych. Oczekiwania śmieszne, jak przekonanie Marka, że jego kolejny związek musi się udać, bo przecież do trzech razy sztuka, bądź zaskakujące, jak decyzja Joli, by wbrew prośbom Rafała nie zrywać kontaktów z przyjaciółką, z której mężem łączy ją płomienny romans.
Zamknięci w hotelowej przestrzeni bohaterowie traktują się coraz bardziej agresywnie i okrutnie. Nie kryją rozczarowania zarówno partnerami, jak i samą wycieczką all inclusive, na którą wybrali się, aby ukoić swoje ciała i dusze. Prowokują serię wydarzeń, które zmienią wspólny urlop w niekończący się wakacyjny koszmar...


Materiał i zdjęcia: Teatr Wybrzeże