Halloween zbliża się wielkimi krokami. W kinie powieje więc grozą. Jesteście gotowi na dużą porcję adrenaliny?
"Pozwól mi wejść" w dwóch wersjach: oryginalnej szwedzkiej i amerykańskiej
Film oparty na bestsellerowej powieści Johna Ajvide Lingqvista okrzykniętego drugim Stephenem Kingiem. Historia przyjaźni nieco bojaźliwego chłopca i tajemniczej dziewczynki, która okazuje się być... wampirem. Wraz z pojawieniem się Eli w okolicy zaczynają się dziać naprawdę przerażające i trudne do wytłumaczenia rzeczy. Zapewne z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Święta Duchów kina przygotowały dla nas nie lada niespodziankę. Horror będzie można obejrzeć w dwóch wersjach: oryginalnej, szwedzkiej, sprzed dwóch lat w reżyserii Tomasa Alfredsona oraz amerykańskiej za której realizację wziął się reżyser głośnegofilmu "Project: Monster" Matta Reeves.
"Pozwól mi wejść" (reż. Tomas Alfredson)
"Pozwól mi wejść" (reż. Matt Reeves)
"Paranormal Activity 2" (reż. Tod Williams)
Kontynuacja przeboju kasowego z 2007 roku. Znowu mamy parę zmagającą się z dziwnymi zjawiskami mającymi miejsce w ich domu. Ci, którzy widzieli pierwszą część doskonale wiedzą o co chodzi. Ci, którzy jej nie widzieli koniecznie muszą zobaczyć zwiastun!
"Paranormal Activity 2" (reż. Tod Williams)
"Essential Killing" (reż. Jerzy Skolimowski)
Historia Afgańczyka, który podczas wojny zabija trzech amerykańskich żołnierzy za co zostaje przewieziony do jednej z tajnych baz CIA w Europie. Gdy ucieka, rozpoczyna się za nim pościg. Zdumiewające jest to, że bohater nie wypowiada w filmie ani jednego słowa. Obraz odniósł w Wenecji duży sukces. Publiczność zgotowała Jerzemu Skolimowskiemu owacje na stojąco. Przed reżyserem czoło chylił sam Quentin Tarantino.
"Essential Killing" (reż. Jerzy Skolimowski)
"Aż po grób" (reż. Aaron Schneider)
Najdziwniejsza stypa świata. Pogrzeb reklamowany w radio i na plakatach. Połączony z zabawną sesją zdjęciową i wyjątkową loterią. Frank Quinn (Bill Murray), właściciel podupadającego zakładu pogrzebowego zrobi wszytko, że zadowolić klienta z dużą ilością gotówki. Nie ma to jak pogrzeb z pompą. Co lepsze historia ta wydarzyła się naprawdę. A na stypę zorganizowaną przez Franka Quinna przybyło ponad 14 tys. osób. W zależności od tego, która wersja montażowa trafi do polskich kin, na dużym ekranie zagości bądź nie Tomasz Karolak.
"Aż po grób" (reż. Aaron Schneider)
"Zemsta futrzaków" (reż. Roger Kumble)
Dan wraz z rodziną przeprowadza się do małego miasteczka gdzieś w zielonym Oregonie. Rozpoczynając budowę wielkiego osiedla nawet nie przypuszcza, że będzie musiał nauczyć się żyć w zgodzie z przyrodą. Ta pokaże bowiem pazura. Zwierzętom nie spodobają się urbanistyczne zapędy Dana, zjednoczą siły, a dzięki skunksowi pojęcie „śmierdząca sprawa” nabierze zupełnie nowego i bardziej dosłownego znaczenia. W roli głównej Brendan Fraser.
"Zemsta futrzaków" (reż. Roger Kumble)
"Chrzest" (reż. Marcin Wrona)
Drugi pełnometrażowy film reżysera młodego pokolenia Marcina Wrony.
Akcja filmu toczy się w środowisku przestępczym i opowiada o próbie ucieczki od zła. Scenariusz został oparty na kanwie prawdziwej historii chłopaka z polskiej prowincji, który po kryminalnym epizodzie w swoim rodzinnym miasteczku, trafia do Warszawy. Michał (w tej roli Wojciech Zieliński) liczy na zmianę swojego losu i ucieczkę z przestępczego środowiska. Niestety ciąży na nim wyrok mafii, w obliczu którego desperacko poszukuje sposobu, by ocalić swą rodzinę. Kilka dni przed chrztem dziecka zaprasza dawnego przyjaciela, który ma zostać ojcem chrzestnym. Cele Janka (Tomasz Schuchardt) są zupełnie inne, chce być taki jak kiedyś Michał. Imponuje mu dawny kryminalny świat Michała, z którego ten już dawno uciekł i chce żyć po "drugiej stronie". W trakcie historii odbędzie się "walka o duszę" Janka, między Michałem, a szefem gangu (Adam Woronowicz). Tekst scenariusza zawiera religijne odniesienia do tematu "zaprzedania duszy" i rytualnej ofiary. Kameralna historia splata losy trójki bohaterów niczym w tragedii antycznej, prowadząc do nierozwiązywalnego konfliktu z siłami dobra i zła. [opis dystrybutora]
"Chrzest" (reż. Marcin Wrona)
"Sekret jej oczu" (reż. Juan José Campanella)
Agent federalny Benjamín Esposito kończy powoli swoją karierę, lecz wciąż nurtuje go sprawa okrutnej zbrodni sprzed 30 lat. Bezmiar niesprawiedliwości charakteryzujący układ polityczny w Argentynie w latach 70. sprawia, że morderstwo to nigdy nie ujrzało światła dziennego. Sytuacja ta prowokuje Esposito do pisania książki i poszukiwania w zakamarkach przeszłości, a także swojej pamięci, szczegółów zbrodni. To naprowadza go na nieoczekiwany trop. [opis dystrybutora]
"Sekret jej oczu" (reż. Juan José Campanella)
"Zwycięzca" (reż. Marco Bellocchio)
W życiu Mussoliniego istnieje pewien sekret. Nosi on imię: Ida Dalser, z którą Mussolini spłodził syna Benito Albino. Duce wyrzekł się pierworodnego. Marco Bellocchio odsłania tę ciemną kartę w jego życiorysie. Szczegółowo pokazuje ten skrywany dotąd epizod.
"Zwycięzca" (reż. Marco Bellocchio)
"Śmietnisko" (reż. Lucy Walker)
Zapis podróży słynnego artysty Vika Muniza z Brooklynu do ojczystej Brazylii, a dokładniej rzecz biorąc na największe wysypisko śmieci, Jardim Gramacho, mieszczące się na peryferiach Rio de Janeiro.
"Śmietnisko" (reż. Lucy Walker)
Oprac. na podstawie mat. prasowych