POLECAMY

"December Boys: Grudniowi chłopcy" już na DVD!

Ekranizacja głośnej powieści Michaela Noonana. Poruszająca opowieść o przyjaźni wystawionej na najcięższą próbę. W roli głównej Daniel Radcliffe, gwiazda filmów z serii „Harry Potter”. Tylko na DVD!

Ekranizacja głośnej powieści Michaela Noonana. Poruszająca opowieść o przyjaźni wystawionej na najcięższą próbę. W roli głównej Daniel Radcliffe, gwiazda filmów z serii „Harry Potter”. Tylko na DVD!

PRZYJAŹŃ WYSTAWIONA NA PRÓBĘ

„December Boys: Grudniowi chłopcy” to opowieść o czterech chłopcach, najlepszych przyjaciołach, którzy otrzymują nadzieję na zmianę swojego dotychczasowego życia. Chęć spełnienia marzeń sprawia, że ich przyjaźń zostaje wystawiona na największą  próbę. Obraz, w którym główną rolę zagrał znany z serii filmów o Harrym Potterze Daniel Radlciffe ukazuje się w Polsce bezpośrednio na DVD w ofercie Galapagos Films.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 60-tych w Australii. Czwórka chłopców, wychowanków katolickiego domu dziecka, których obok przyjaźni łączy fakt, że wszyscy przyszli na świat w grudniu, wyjeżdża na wspólne zimowe wakacje. Od lat Maps (Daniel Radcliffe), Misty (Lee Cormie), Sparks (Christian Byers) i Spit (James Fraser) są świadkami jak ich młodsi koledzy znajdują nowych rodziców i otrzymują szansę na życie poza zamkniętymi drzwiami sierocińca. Niestety, jak dotąd żaden z nich nie został adoptowany i chłopcy zaczynają tracić nadzieję na to, że kiedykolwiek w ich życiu pojawią się osoby, które mogliby nazwać swoimi rodzicami. Po przybyciu nad  morze spotykają Teresę (Victoria Hill) i jej męża Nieustraszonego (Sullivan Stapleton), z którymi szybko się zaprzyjaźniają. Pewnej nocy Misty przypadkowo podsłuchuje jak Nieustraszony rozmawia ze swoimi przyjaciółmi o możliwości adoptowania jednego z chłopców. Kiedy wieść dociera do pozostałych, ich wieloletnia przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Maps, Misty, Sparks i Spit zaczynają bezwzględną rywalizację o względy potencjalnych rodziców, by w finale odkryć czym jest prawdziwa rodzina.

Galapagos Films przedstawia wzruszający dramat obyczajowy „Grudniowi chłopcy” z Danielem Radcliffem w roli głównej. Obraz ukazuje się w Polsce bezpośrednio na DVD, z pominięciem dystrybucji kinowej, już 5 listopada.

„Grudniowi chłopcy” to ekranizacja głośnej, wydanej po raz pierwszy w 1963 roku powieści Michaela Noonana – żyjącego w latach 1921-2000 pisarza, który choć urodzony w Nowej Zelandii większość życia spędził w Australii. Książkę na duży ekran zdecydował się przenieść Rod Hardy – doświadczony twórca filmowy i telewizyjny mający na swoim koncie m.in. „Robinsona Crusoe” z Piercem Brosnanem w roli tytułowej oraz współpracę przy wielu znanych i uznanych serialach takich jak: „Z archiwum X”, „JAG. Wojskowe biuro śledcze”, „Battlestar Galactica” oraz „Mentalista”.

W roli głównej w filmie wystąpił Daniel Radcliffe – brytyjski aktor, któremu międzynarodową popularność przyniosła rola Harry’ego Pottera w serii przebojowych filmów na podstawie powieści J.K. Rowling. Obok niego w rolach sierot w „Grudniowych chłopcach” wystąpili nastolatkowie: Lee Cormie („Gdy zapada zmrok”), Christian Byers („Opal Dream”) i James Fraser (serial „Double trouble”). W filmie zagrali również: australijski gwiazdor Jack Thompson zdobywca nagrody Australijskiego Instytutu Filmowego za główną rolę w głośnym „Breaker Morant” Bruce’a Beresforda, Teresa Palmer, którą polscy widzowie znają z ról m.in. w horrorze „The Grudge: Klątwa 2” oraz „Uczeń czarnoksiężnika”, Sullivan Stapleton i Victoria Hill.

Zdjęcia do „Grudniowych chłopców” powstały w większości na pięknej Wyspie Kangura położonej u wybrzeży Australii oraz w znajdującym się na niej parku narodowym Flinders Chase.

Amerykańska premiera filmu odbyła się 14 września 2007 roku, a 6 dni później – 20 września, obraz trafił na ekrany kin w Australii. W tym samym roku „Grudniowi chłopcy” zostali uhonorowani prestiżową nagrodą Australijskiej Gildii Scenarzystów za najlepszy scenariusz adaptowany (Marc Rosenberg). W 2008 roku na festiwalu filmowym we włoskim Giffoni obraz Roda Hardy’ego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)