Bejbis w kinach od 13 maja

Studia w USA kosztują 120 tysięcy dolarów. Możesz dostać stypendium, możesz pójść do armii, możesz mieć bogatych rodziców.
/ 19.04.2011 12:08

Studia w USA kosztują 120 tysięcy dolarów. Możesz dostać stypendium, możesz pójść do armii, możesz mieć bogatych rodziców.

Dla Shirley Lyner żadne z tych rozwiązań nie jest pociągające. Zaczyna od opieki nad dziećmi, ale wkrótce trochę przypadkowo trafia w ramiona jednego ze swoich klientów Michaela Beltrana. Gdy ten wynagradza ją plikiem dolarów nie wzbrania się, co więcej zwierza się swojej przyjaciółce Melissie. O pomyśle dowiaduje się Brenda, później Nadine. Od zarobków każdej z nich Shirley pobiera prowizję. Wkrótce „bejbis” mają własne wizytówki i papier firmowy. Shirley nieświadomie uruchamia proces, nad  którym  zaczyna tracić kontrolę. Na imprezie pojawiają się narkotyki, Brenda postanawia działać na własną rękę, jednemu z klientów nie wystarcza już seks... Nic nie będzie już takie jak przedtem.

"Bejbis" (reż. David Ross)

"Bejbis" (reż. David Ross)

Obsada:

John Leguizamo

John Leguizamo jest aktorem, którego nie sposób zaszufladkować. Jego działalność teatralna, filmowa i literacka związana była z bardzo różnymi dziedzinami sztuki, i bardzo możliwe jest, że wkrótce Leguizamo stworzy swoje własne, odrębne środki wyrazu artystycznego.

Ostatnio Leguizamo pojawił się jako gwiazda i kierownik produkcji “Pleasant View Avenue”, reżyserskiego debiutu aktora Franka Whaleya. Film, w którym występują również Val Kilmer i Ethan Hawke jest współprodukcją firm Lower East Side Films, 49th Parallel Productions i Forensic Films. W tym roku pojawi się na planie „The Lincoln Lawyer” obok Matthew McConaughey’a, jest też głosem Sida w kolejnych odsłonach Epoki lodowcowej. Utalentowanego aktora słyszeliśmy w wyreżyserowanym przez Betty Thomasa remake’u klasycznego już filmu “Doctor Dolittle” dla wytwórni 20th Century Fox. Wcześniej widzieliśmy go natomiast w przeboju kasowym “Spawn”, gdzie grał podłego klowna. Do innych filmów z jego udziałem należą: “William Shakespear’s Romeo + Juliet” i “Thoo Wong Foo: Thanks for Everything, Julie Newmar”. Za rolę w tym ostatnim filmie aktor dostał nominację do Złotego Globu za najlepszą rolę drugoplanową. Niedawno skończyła się seria niezwykle udanych przedstawień- nominowanego do nagrody Tony monodramu “Freak”. Ogłoszona “Semi- Demi-Quasi- Pseudo-Autobiografią” i niezwykle ciepło przyjęta przez krytyków sztuka została napisana przez Leguizamo i wyreżyserowana przez David Bar Katz. Leguizamo zdobył Drama Desk Award za wyróżniający się monodram/ występ solowy oraz Outer Critic’s Circle Award za wyjątkowy występ solowy. Spike Lee wyreżyserował telewizyjna realizację “Freak” dla stacji HBO. W zeszłym roku Leguizamo stał się sensacją desek Off-Broadwayu, będąc autorem i głównym odtwórcą sztuki “Mambo Mouth”. Za swój obejmujący siedem różnych postaci występ, Leguizamo otrzymał wiele nagród, w tym: Obie, Outer Critics Circle i Vanguirdia Award. Przedstawienie pokazano później w stacji HBO, a rezultatem tego był własny program komediowy dla Leguizamo- realizowanym dla Comedy Central “The Talent Pool”, za który otrzymał nagrodę Cable ACE Award.

Drugi monodram Leguizamo “Spic-O-Rama” był długo pokazywany w Chicago i cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem tamtejszych widzów. Sztukę pryeniesiono później na deski nowojorskich teatrów, gdzie zyskała entuzjastyczne przyjęcie u krytyków i publiczności. “Spic-O-Rama” otrzymała wiele nagród w tym Dramatists’ Guild HullWarriner Award for Best American Play oraz Lucille Lortel Outstanding Achievement Award for Best Broadway Performance. Za swój występ Leguizamo otrzymał Theatre World Award for Outstanding New Talent oraz Drama Desk Award for Best Solo Performance.

Do precedensowych wydarzeń artystycznych z udziałem Leguizamo uznać należy napisany przez niego pierwszy w historii latynowski program komediowy, w którym zagrał główną rolę. Show wyróżniono nagrodą Emmy. Kolejną rolą telewizyjną była postać Calderone Jr. w “Miami Vice”. Wychowany w New York City, Leguizamo studiował aktorstwo przy boku Lee Strasberga oraz Wynn Handmana. na New York University. Obecnie dzieli swe życie między Los Angeles i New York. (filmweb)

Cynthia Nixon

Urodzona 9 kwietnia 1966 roku w Nowym Jorku, niebieskooka Cynthia Ellen Nixon zaczęła występować na scenie i w filmie jeszcze jako nastolatka, a w serialu “To Tell the Truth” (1975) pojawiła się gościnnie w wieku dziewięciu lat.

Ukończyła Hunter College High School w Nowym Jorku. W 1980 roku zadebiutowała w filmie “Małe Kochaniątka”. Od tamtej pory stale występowała w różnych filmach poczynając od “Księcia wielkiego miasta” (1981) Sidney’a Lumeta, na zdobywcy Oscara “Amadeuszu” (1984) Milosa Formana i “Tanner ‘88” (1988) kończąc. Pracowała również w telewizji występując w wielu serialach.

Cały czas kontynuowała karierę sceniczną i występowała na deskach teatrów off-broadwayowskich. Za występ w “Kto się boi Virginii Woolf” otrzymała Los Angeles Drama Critics Award, a za rolę w “Philadelphia Story” Theatre World Award.

Była jedną z współtwórczyń offbroadwayowskiej grupy teatralnej “The Drama Dept”. Do jej najbardziej znanych ról teatralnych należy “Hurlybury” Davida Rabe’a, “The Real Thing” Toma Stopparda, “Angels in America” i “Indiscretions” za który otrzymała nominację do nagrody Tomy. Telewidzowie najbardziej pamiętają ją jako Mirandę Hobbes, zabawną, lecz uszczypliwą prawniczkę, która umawiała się na randki z Nowojorczykami w serialu telewizji HBO “Seks w wielkim mieście” (1998-2004). Od 1988 roku związana jest z Dannym Mozesem, profesorem angielskiego. Para poznała się w szkole średniej i od tamtego czasu jest razem. W listopadzie 1996 roku urodziła córkę Samanthę Mozes, a 16 grudnia 2002 roku syna Charlesa Ezekiela Mozesa.(filmweb)

Katherine Waterson

Dorastała w małym miasteczku w Connecticut. Wychowała się w aktorskiej rodzinie. Często odwiedzała w telewizji i na planie swojego ojca Sama Watersona.

Studiowała na Uniwersytecie w Nowym Jorku gdzie specjalizowała się w sztuce teatralnej i fotografii. Jednak z powodu zbyt dużegoobciążenia pracą na obu kierunkach, Waterson skupiła się tylko na teatrze, podążając śladami rodziny. Aktorka po raz pierwszy stanęła przed kamerami w filmie Orchids w 2006 roku, po czym dostała małą rolę u boku Georga Clooneya w filmie „Michael Clayton”. Z niewielkim dorobkiem filmowym Katherine otrzymała główną rolę w filmie „The Babysitters” w 2007 roku. Zagrała w nim razem z Cynthią Nixon i Johnem Leguizamo. Rok później zagrała w filmie Good

Redakcja poleca

REKLAMA