"A właśnie, że tak!"

W przezabawnym starciu pomiędzy pokoleniami i przekonaniami relacje pomiędzy matką i córkami zostaną wystawione na szereg prób.
/ 11.06.2007 16:19
"A właśnie, że tak!" to komedia producentów "Mojego wielkiego greckiego wesela" z rewelacyjną rolą Diane Keaton ("Lepiej późno niż później", "Zmowa pierwszych żon").O filmie
Atrakcyjna rozwódka Daphne Wilder (Diane Keaton) to matka, której miłość rodzicielska nie zna granic. Samotnie wychowała trzy dorosłe córki: rozsądną Magie (Lauren Graham), seksowną i beztroską Mae (Piper Perabo) oraz czarującą Milly (Mandy Moore), która działa na mężczyzn jak lep na muchy. Dla Daphne, odkąd wybrała życie singielki, dzieci stały się sensem życia. Problem w tym, że córki Daphne najchętniej by ją... udusiły.

Matka postanawia znaleźć swojej najmłodszej córce idealnego mężczyznę. Bez wiedzy córki publikuje w internecie stosowne ogłoszenia w tej sprawie. Sytuacja komplikuje się, gdy dyktowane dobrą wiarą działania Daphne stają się początkiem serii komicznych sytuacji. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi zdają się jej mówić, że powinna przestać, kierowana myślą o bezwzględnym dobru i szczęściu córki, kobieta nie daje za wygraną.

Czy mężczyzną marzeń Daphne (znaczy się Milly) jest odpowiedzialny architekt Jason, a może kochający wolność miłośnik rocka Johnny? Daphne nie przestanie naciskać, przypochlebiać się, sugerować i łokciami wpychać w życie Milly, aż naprawi w ten sposób wszystkie błędy swojej młodości, albo... doprowadzi swoje córki do szału.

Kiedy ojciec Johnny’ego, Joe, zakochuje się w Daphne, życie głowy rodziny Wilderów nabiera rozpędu, a w głowie powoli godzącej się ze starością Daphne pojawia się pytanie, czy przypadkiem zbytnia uwaga poświęcana córkom, nie jest sposobem na ignorowanie swoich własnych problemów.

W przezabawnym starciu pomiędzy pokoleniami i przekonaniami relacje pomiędzy matką i córkami zostaną wystawione na szereg nieprawdopodobnych prób. Teraz dziewczyny będą starały się zrobić wszystko, żeby pomóc Daphne odkryć prawdy i niemożliwości matczynej miłości oraz odnaleźć odpowiedź na pytanie, kiedy to się powinno zacząć, a kiedy skończyć?

Pomysł na fabułę
"A właśnie, że tak!" ma swój początek w gabinecie dentystycznym. Siedząc w poczekalni współscenarzystka filmu Karen Leigh Hopkins przypadkiem stała się świadkiem rozmowy, w której matka z dumą opowiadała w jaki sposób umawia na randki swoją córkę, wyszukując idealnych, jej zdaniem, narzeczonych.
"Ten pomysł wydał mi się fascynujący" – wspomina Hopkins - "Oto miałam przed sobą matkę, która desperacko chciała zobaczyć swoją córkę na ślubnym kobiercu, a jednocześnie cały czas była przekonana, że jeśli chodzi o mężczyzn, jej dziecko popełnia jedynie same błędy. W imię miłości zdecydowała się więc wziąć sprawy w swoje ręce i nie mówiąc córce o niczym, zaczęła na własną rękę szukać jej narzeczonych za pośrednictwem internetu. Pomyślałam wtedy, że taka sytuacja niesie ze sobą olbrzymi potencjał, który można wykorzystać w filmie".

Reżyser
Urodzony i wychowany w San Francisco Michael Lehmann, ukończył Uniwersytet Columbia i studiował filozofię na Uniwersytecie Tuebingen w Niemczech zanim otrzymał dyplom z USC School of Cinema.
W prowadzonym przez Francisa Forda Coppolę studiu Zoetrope pracował przy filmach "Ten od serca" ("One From the Heart"), "Wyrzutki" ("The Outsiders") i "Rumble Fish". Sukces jego krótkometrażowego filmu "The Beaver Gets a Boner" umożliwił mu debiut reżyserski i tak w 1989 roku powstało kultowe już "Śmiertelne zauroczenie" ("Heathers").
Wyreżyserował 9 filmów pełnometrażowych, w tym takie tytuły jak "Odlotowcy" ("Airheads"), "Jak pies z kotem" ("The Truth About Cat’s & Dogs") , 40 dni i 40 nocy ("40 days and 40 Nights")oraz realizowany w technologii cyfrowej i bez budżetu "Flakes", nad którym prace wciąż trwają. Dla telewizji Lehmann wyreżyserował między innymi odcinki popularnych seriali "Homicide", "Prezydencki poker" ("The West Wing"), "Big Love" oraz "The Larry Sanders Show". Był również producentem wykonawczym głośnego filmu Tima Burtona "Ed Wood".

W rolach głównych
Diane Keaton
jako Daphne
Mandy Moore jako Milly
Piper Perabo jako Mae
Lauren Graham jako Maggie
Gabriel Macht jako Johnny
Tom Everett Scott jako Jason
Stephen Collins jako Joe

"A właśnie, że tak!", Reżyseria: Michael Lehmann, Produkcja: USA/2007, Dystrybucja w Polsce: SPI International Polska, Premiera w Polsce: 15. 06. 2007 r., Czas trwania: 102 min.

Tekst: materiały od dystrybutora.

tak1.jpg

tak1.jpg

tak1.jpg

tak1.jpg

tak1.jpg

src="https://polki.pl/pub/karnet/wlasnie_ze_tak/tak6.jpg" alt="tak1.jpg" />

tak1.jpg

tak1.jpg

tak1.jpg