Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2009

W dniach od 3 do 6 grudnia w Muzeum Architektury i Galerii BWA we Wrocławiu odbędzie się 18. edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Hasłem przewodnim tegorocznych wystaw wydawców jest „Dzieło w dziele, czyli książka dobrze ubrana”.
W dniach od 3 do 6 grudnia w Muzeum Architektury i Galerii BWA we Wrocławiu odbędzie się 18. edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Hasłem przewodnim tegorocznych wystaw wydawców jest „Dzieło w dziele, czyli książka dobrze ubrana”.

Jak co roku Muzeum Architektury będzie zapełnione stoiskami wydawców, którzy będą oferować w czasie trwania targów książki wydane w tym roku w wyjątkowej promocyjnej cenie. W zeszłym roku na WPDK zgłosiło się 80 wydawców, w tym będzie ich prawdopodobnie jeszcze więcej (lista nie jest jeszcze zamknięta), podobnie jak odwiedzających targi miłośników literatury zarówno pięknej jak i fachowej.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2009

Głównym miejscem spotkań z pisarzami będzie Galeria BWA, której sale przygotowane będą na przyjęcie gości i czytelników. Do Wrocławia przyjedzie Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, laureat Literackiej Nagrody NIKE , odbędzie także spotkanie z Olgą Tokarczuk, której nowa  powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych" ukaże się na początku grudnia. Z czytelnikami spotkają się prof. Janusz Degler, autor książki „Witkacego portret wielokrotny” oraz  Adam  Zamoyski, autor publikacji „Warszawa 1920”.

Podczas WPDK będzie specjalne miejsce poświęcone komiksom, a także osobny kącik dla dzieci. Gdy dorośli będą przechadzać się między stoiskami wydawniczymi w poszukiwaniu interesujących propozycji książkowych lub czekać na spotkanie z ulubionym autorem, dzieci będą mogły ciekawie spędzić czas pod opieką doświadczonych animatorów na warsztatach artystycznych. W tym roku księgarnia „Pociąg do Bajeczki” przygotuje aranżację pod hasłem „W świecie aniołów”. – W niebiańsko-anielskiej atmosferze dzieci będą mogły przygotowywać ozdobne kartki i kolorowanki, a z gliny lub papieru wykonywać aniołki oraz inne świąteczne ozdoby – przedstawia program warsztatów ich organizatorka, Urszula Bukowska-Majkut. Planowane jest także wspólne czytanie książek o tematyce świątecznej, podkreślające znaczenie tradycyjnych, polskich zwyczajów wigilijnych. 6 grudnia Wrocławskie Promocje Dobrych Książek odwiedzi też Święty Mikołaj.

Nowością targów jest wprowadzenie hasła przewodniego: „Dzieło w dziele, czyli książka dobrze ubrana”, któremu będzie podporządkowana tematyka spotkań i dyskusji o okładce jako jednym z ważniejszych elementów zachęcających czytelników do kupna książki i jako osobne dzieło w dziele literackim. Natomiast na wrocławskim Rynku stoi już wystawa poświęcona sztuce okładki: wszystkie oprawy, jakie są w niej pokazane, zostały jednak „odarte” z warstwy tekstowej, a na pierwszy plan wysunięto samą graficzną część okładkę.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2009

WPDK to także wręczenie Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS dla najlepszego pisarza. Czytelnicy będą mogli spotkać się z nominowanymi do nagrody pisarzami w Sali Angelusa w Galerii BWA, a gala wręczenia statuetki odbędzie się 5 grudnia. Jak co roku zostanie także przyznane Pióro Fredry, czyli nagroda dla najciekawiej wydanej książki mijającego 2009 roku.

18. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek
3-6 grudnia 2009r.
Stoiska: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5
Spotkania autorskie: BWA-Awangarda, ul. Wita Stwosza 32
Wystawa okładek: Rynek

Godziny otwarcia:
3.12.2009    14:00 – 19:00
4.12.2009    10:00 – 20:00
5.12.2009    10:00 – 18:00
6.12.2009     10:00 – 16:00

Kontakt z organizatorami:
Biuro WPDK, ul. Ruska 61/3, 50-079 Wrocław
tel. 071/ 784 45 91, kom. 605 406 298


Magdalena Mania (na podstawie materiałów prasowych Biura WPDK)
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)