Wiktory 2010 - rozdane!

W poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 26. gala wręczenia nagród polskiej Akademii Telewizyjnej. Poprowadził ją Marcin Prokop. Łącznie przynano 10 Wiktorów, dwa Superwiktory oraz Superwiktora Specjalnego.
/ 25.10.2011 14:38

W poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 26. gala wręczenia nagród polskiej Akademii Telewizyjnej. Poprowadził ją Marcin Prokop. Łącznie przynano 10 Wiktorów, dwa Superwiktory oraz Superwiktora Specjalnego.

Politykiem 2010 roku został prezydent RP Bronisław Komorowski. Zwycięstwo w polityce oznacza, że się kogoś pokonuje – mówił odbierając statuetkę z rąk Beaty Tyszkiewicz. Czasami, a nawet chyba to jest regułą, walczy się o czyjeś głosy i poparcie, ale zawsze kogoś się pokonuje. Więc udało mi się i pokonać w czasie prawyborów, i w czasie wyborów. I nie ukrywam, że mam z tego satysfakcję. Warto dodać, że innymi kandydatami do tej statuetki byli: Jerzy Buzek, Janusz Palikot, Donald Tusk oraz Grzegorz Napieralski.

Wiktora w kategorii komentator lub publicysta otrzymała Anita Werner. To mój trzeci Wiktor i piękny prezent dla mnie na 10-lecie TVN24 - powiedziała odbierając statuetkę. Dziennikarka nie kryła wzruszenia. Odkryciem telewizyjnym okrzyknięto Magdę Gessler, która od ponad roku z powodzeniem przeprowadza kuchenne rewolucje. Wiktora w kategorii prezenter telewizyjny odebrała Dorota Wellman. Bardzo dziękuję stacji, że daje mi szansę i że mogę się rozwijać. Dziękuję za wsparcie wszystkim, z którymi pracuję i rodzinie, która wytrzymuje to, że ciągle mnie nie ma, bo jestem pracoholiczką - powiedziała.

Bardzo dziękuję za tę nagrodę. Chciałbym dedykować tego Wiktora mojemu tacie, który otrzymał w swoim życiu już mnóstwo nagród, m.in. Superwiktora. Mam nadzieję, że jest dumny i z tej mojej nagrody - powiedział Maciej Stuhr odbierając Wiktora w kategorii osobowość telewizyjna. Jeśli chodzi o aktorów, Wiktor powędrował także w ręce Małgorzaty Braunek za udział w serialu Dom nad rozlewiskiem. W kategoriach muzycznych uhonorowano Andrzeja Piasecznego oraz Seweryna Krajewskiego.

Sportowcem roku okazała się Justyna Kowalczyk. Zwycięzcą w kategorii twórca lub producent programu telewizyjnego został Andrzej Fidyk. Wiktora publiczności otrzymał jeden z prowadzących program Mam Talent - Szymon Hołownia. Superwiktory powędrowały w ręce Adama Michnika i Krzysztofa Pendereckiego. Jestem zaszczycony, że dostaję nagrodę razem z prezydentem. To może zdarzyć się tylko raz w życiu. To dla mnie wielki honor - powiedział Penderecki z podium. Laureatem Superwiktora Specjalnego został kolarz torowy i szosowy, organizator Tour de Pologne - Czesław Lang.

Fot. MW Media

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)