Marka IRVING i Anna Maria Jopek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wykonana z 14-karatowego złota, ważąca ponad 200 g, unikalna w każdym calu. Złota Puszka na herbatę ufundowana przez producenta herbat IRVING będzie jednym z cenniejszych przedmiotów wystawionych na aukcję charytatywną XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
/ 05.01.2010 00:51
Wykonana z 14-karatowego złota, ważąca ponad 200 g, unikalna w każdym calu. Złota Puszka na herbatę ufundowana przez producenta herbat IRVING będzie jednym z cenniejszych przedmiotów  wystawionych na aukcję charytatywną XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oryginalny projekt florystycznego motywu dekoracyjnego przygotowała Anna Maria Jopek. Inspiracją do stworzenia ornamentów był styl secesyjny - jeden z ulubionych nurtów sztuki wokalistki.

Ten piękny przedmiot wykonany jest z 14-karatowego złota i waży 204,1 g. Puszka ma kształt prostopadłościanu o wymiarach 4,4 cm w podstawie i 7 cm wysokości oraz 2 cm uchwyt w kształcie stylizowanego listka. Unikalność Puszki to przede wszystkim zasługa ręcznego wykonania niezmiernie bogatego dekoru florystycznego, opartego na płynnych, asymetrycznych liniach. Delikatny, secesyjny motyw roślinny doskonale podkreśla niepowtarzalny charakter przedmiotu i nawiązuje do jego zawartości.

Marka IRVING i Anna Maria Jopek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

A zawartość Puszki jest równie wyjątkowa jak kruszec, z którego została wykonana. Złota Puszka IRVING wypełniona jest niezwykle ekskluzywnym i rzadkim gatunkiem herbaty Jun Shan Silver Needle – zwanej również herbatą cesarską. Przez setki lat herbata ta zarezerwowana była jedynie dla dworu cesarskiego oraz dla potrzeb niektórych ceremonii religijnych. Z uwagi na ściśle określony region, z którego pochodzi Jun Shan Silver Needle  oraz wysokie wymagania odnośnie zbiorów, obecnie w skali roku produkowane jest zaledwie 500 kg tej herbaty.

Złota Puszka na herbatę IRVING została zaprojektowana specjalnie dla XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywa ta została podjęta w ramach, realizowanego przez markę IRVING, programu odpowiedzialności społecznej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnej aukcji Złotej Puszki IRVING.

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=300227

źródło: Materiały prasowe