Kucykowa Wróżka Pony... - recenzja książki

Kucykowa Wróżka Pony ma dopiero siedem lat. A dokładnie: siedem lat i osiem miesięcy. Wciąż jest za mała, by znać wszystkie zaklęcia, jednak potrafi już ułatwić sobie nieco życie. Śniadanie na tarasie zamiast w jadalni? Nie problem! Wystarczy, że Kucykowa Wróżka zawoła głośno:
/ 26.05.2008 10:10
Kucykowa Wróżka Pony ma dopiero siedem lat. A dokładnie: siedem lat i osiem miesięcy. Wciąż jest za mała, by znać wszystkie zaklęcia, jednak potrafi już ułatwić sobie nieco życie. Śniadanie na tarasie zamiast w jadalni? Nie problem! Wystarczy, że Kucykowa Wróżka zawoła głośno:Kucykowa Wróżka Pony... - recenzja książki

"Sztućce, szklanki i talerze!
Na mój rozkaz: jak żołnierze
Wraz ze stołem i krzesłami
Na tarasie się zbieramy.
Spełnić rozkaz mój za chwilę –
Bo jak nie, to was rozbiję!"


I już stół unosi się w powietrzu i przenosi w odpowiednie miejsce na werandzie.
Znajomość czarów nie oznacza niestety braku jakichkolwiek problemów. Wcale nie tak łatwo być wróżką (nawet taką mieszkająca we wspaniałym zamku na Wyspie Niepowtarzalnej). Wróżki mają jedynie mamy, a te często nie mają zbyt wiele czasu dla swoich pociech.

Bohaterka serii książeczek Barbary Zoschke nie jest wyjątkiem od reguły.
Jak dobrze, że na wyspie mieszka z nią teraz przyjaciółka, Jaskierka! Jest i nauczycielka, Cytronella, która troszczy się o to, by Kucykowa Wróżka Pony nabrała dobrych manier i poznała tajniki wszystkich najważniejszych zaklęć. Są oczywiście ukochane kucyki, Księżycowa Panna i jej źrebię, Spadająca Gwiazdka oraz kruczoczarny Nero.
Trudno się nudzić w takim towarzystwie.

Pewnego dnia, akurat pod nieobecność wszystkich dorosłych okazuje się, że jeden z koników ma skaleczone kopytko. Kucykowa Wróżka wraz z Jaskierką, pragnąc uratować Spadającą Gwiazdkę, podejmują walkę z czasem…

Tak zaczyna się szósta już część opowieści o przygodach małej wróżki. Książeczek dla małych dziewczynek, które uwielbiają świat magii oraz… małe koniki!
Kucykowa Wróżka Pony tak naprawdę niewiele różni się od swoich rówieśniczek. Ma podobne zmartwienia, i jak każda ośmiolatka raz złości się i płacze, a chwilę później skacze z radości. Czasem też zapomina o dobrym wychowaniu, przerywając Cytronelli w pół słowa lub też mówiąc coś z pełnymi ustami.

Sympatyczna książeczka. Duża czcionka ułatwia młodszym samodzielne czytanie, a czarnobiałe rysunki dodają całości uroku. Dziewczynkom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym powinna się historyjka podobać – starsze dzieci może już nieco nudzić.

"Kucykowa wróżka Pony. Źrebak w niebezpieczeństwie"
B. Zoschke
Tłumacz: Przemysław P. Masny
rok wydania: 2008
ilość stron: 88
rodzaj wydania: oprawa twarda
format: 146x204 mm
kategoria wiekowa: 5+

Anna Curyło
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)