Fotografia kulinarna w obiektywie Dagmary Radzikowskiej w galerii w lesie

To absolutnie nowatorski pomysł!
23.09.2015 04:06

27 fotografii, a na nich finezyjne kompozycje kulinarne, które zachwycają kolorystyką i formą. Tak w skrócie można opisać ekspozycję THE BYK - jedną z pierwszych w Polsce indywidualnych wystaw fotografii kulinarnej. Można ją oglądać do 30 października w warszawskiej galerii w lesie.

17 września, w warszawskiej galerii w lesie, odbył się wernisaż wystawy, który przyciągnął osobowości mediów, biznesu oraz entuzjastów fotografii i kulinariów. Uroczyste otwarcie było połączone z degustacją wybranych kanapek z cyklu fotografii Dagmary Radzikowskiej.

Od bloga do wystawy

Wystawa Radzikowskiej jest kontynuacją projektu bloga o tej samej nazwie, który zaczęła prowadzić w 2012 roku. Jej autorski pomysł rozpoczął się od kanapek dla przyjaciół i znajomych. Najpierw było pytanie o dwa – trzy składniki, które lubią, następnie wyprawa na targ po te najwyższej jakości. Potem już artystyczna praca nad smakiem, kompozycją i w końcu nad zdjęciami.

Tak powstało kilkadziesiąt tysięcy fotografii, które pokazują piękno kulinariów. "The Byk"zaowocował współpracą artystki z polskimi magazynami. Na wystawie zwiedzający mogą zobaczyć zdjęcia nie tylko kanapek, ale także aktów jedzenia i tworzenia kulinariów.

O artystce

Dagmara Radzikowska - stylistka, osobisty doradca do spraw wizerunku. Modą pasjonuje się od zawsze. Zawodowo zajmuje się nią od 16 lat. Absolwentka policealnej szkoły artystycznej Studio Sztuki w Warszawie.

O galerii

galeria w lesie (gwl*) – powstała, by prezentować i promować dobrą fotografię artystyczną. Ambicją galerii jest udział w tworzeniu rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce. Swoją nazwę galeria zawdzięcza przestrzeni w której się mieści. W galerii gościło już grono ciekawych fotografów, m.in. Szymon Szcześniak, Kasia Bobula, Tomasz Albin, czy Robby Cyron oraz grupa młodych talentów podczas I edycji wystawy „gwl* YOUNG stars".

Szczegóły Wystawy:

Miejsce: Galeria w Lesie / http://www.gwl.art.pl/
ul. Racjonalizacji 6/8
02-673 Warszawa
Wystawa potrwa do: 30 października 2015
Na podstawie materiałów prasowych