Ferie w górach z dziećmi

Dla części województw ferie trwają już w najlepsze. Pogoda również zaczyna dopisywać, bo w całym kraju pojawił się śnieg!
/ 30.01.2014 11:12

Dla części województw ferie trwają już w najlepsze. Pojawił się w końcu długo wyczekiwany śnieg. Najbardziej z tego faktu cieszą się zapewne najmłodsi, ale i dorośli turyści, i hotelarze również nie kryją radości. Jak więc wykorzystać najlepiej prawdziwie zimową aurę i czy warto wybrać się z całą rodziną na ferie w góry?

Zima- początek ferii

fot. Fotolia

 

Początek ferii

W wielu województwach ferie rozpoczęły się już 20 stycznia. Początkowy brak śniegu wstrzymywał zapewne wiele zainteresowanych osób od przyjazdu w góry. Białe stoki i możliwość szusowania na nartach czy snowboardzie są często największym magnesem, który przyciąga gości do odwiedzenia Zakopanego w zimie.

 

Jakie są tendencje?

W województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim ferie trwają w najlepsze. Jednak póki co największym zainteresowaniem cieszą się terminy w drugiej połowie lutego czyli wtedy, kiedy okres wolny od zajęć szkolnych mają uczniowie z województwa mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. - W tym terminie zostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc dla spóźnialskich jednak rzeczywiście oferta cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony naszych gości. Należy jednak podkreślić, że w porównaniu z poprzednim rokiem, tegoroczne ferie wzbudzają większe zaciekawienie. Ponadto liczymy, że zmieniająca się aura pozytywnie wpłynie na sprzedaż pakietów feryjnych. Dodatkowym bonusem jest fakt, że w obecnej chwili przygotowaliśmy oferty last minute, co oznacza, że ferie w hotelach można zakupić po atrakcyjniejszej cenie – mówi Marek Pawłowicz, dyrektor Hotelu Belvedere w Zakopanem.

 

Atrakcji dla dzieci nie zabraknie

Śnieg to nie jedyna atrakcja przygotowana przez organizatorów dla najmłodszych. Animatorzy zapewniają, że dzieci nie będą się nudzić.

- Najmłodsi tak jak zaplanowaliśmy biorą udział w zajęciach narciarskich, bowiem zgodnie z planem odbywają się wszystkie kursy. Ponadto poza zajęciami sportowymi przygotowaliśmy dla dzieci wiele innych atrakcji takich jak animacje, ognisko, teatrzyk dla dzieci. – mówi Marek Pawłowicz, dyrektor Hotelu Belvedere w Zakopanem. W hotelach dorośli mogą też zapisać dziecko na zorganizowany kurs narciarski, transfer i opiekę nad dziećmi na stoku zapewniają wykwalifikowani instruktorzy ze szkoły narciarskiej.

Na podstawie materiałów prasowych - Hotele Grupy Trip

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/20.06.2016 14:55
My jak co roku spędzamy ferie rodzinnie w gronie najbliższych znajomych i ich pociech. Nasze ulubione miejsce to Bieszczady a dokładnie Bukowiec, właśnie ze względu na dzieci. Nocujemy w domkach Słoneczna Kraina teren jest ogrodzony z dala od dróg. Dzieci są bezpieczne, prawdziwe szaleństwo dużo śniegu. Jest też wiele miejsc które można zwiedzić między innymi Leśne Mini ZOO w Lisznej k/Cisnej albo Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem, no i oczywiście co najważniejsze zimą stoki.
/16.02.2016 07:12
Mamy malucha - 4 lata i jak na razie wybieramy na ferie czy wakacje tylko Polskę. W tym roku zimowy wyjazd spędziliśmy w Zakopanym. Było mega fajnie. W Nosalowym Dworze nocowaliśmy, stamtąd było blisko do stoku, co dla nas oznaczało wygodę;) Poza tym na nic nie możemy narzekać. Smacznie, fajnie, sympatycznie i na pewno wrócimy.
/05.03.2014 13:46
a my byliśmy na rodzinnym wyjeździe w Zakopcu ;) całą gromadką w 10 osób wynajęliśmy mikrobusa z Manifold, żeby podróż była komfortowa i bezpieczna. i pomimo niezbyt zimowej pogody wyjazd udał się w 100% :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)