To najsilniejsze miejsce mocy w Polsce. Jeden z siedmiu czakramów Ziemi. Panuje przekonanie, że dopóki Wawel był siedzibą królów, kraj opływał w dostatki.
Fot. Tomasz urek / AG
Najsilniejsze promieniowanie znajduje się w kościele św. Gereona (XI wiek). Przytulając się do ścian zamkniętej świątyni, niektórzy odczuwają energię, która wyzwala siły fizyczne i psychiczne.
Święta Góra Grabarka
Jedno z najsilniejszych miejsc mocy w Polsce i cel pielgrzymek prawosławnych wiernych. Obmywają oni chore miejsca w strumyku i trzykrotnie okrążają na kolanach cerkiew. Przynoszą setki krzyży. Zwyczaj pochodzi z XVIII wieku, kiedy na Podlasiu wybuchła epidemia cholery. Szukano schronienia na Grabarce i stał się cud ? zaraza ustąpiła.
Ślęża
Najbardziej tajemnicza ze wszystkich świętych gór w Polsce, owiana licznymi legendami. Jedna z nich głosi, że niegdyś znajdowało się tu wejście do podziemnego świata, które zasypały anioły, uniemożliwiając wyjście demonom; inna ? że tu właśnie znajduje się Święty Graal; następna ? że góra jest punktem nawigacyjnym przybyszów z kosmosu. Ślęża była miejscem kultu Słowian, którzy oddawali tu cześć bóstwu solarnemu.
Sarnowo i Wietrzychowice
Znajdują się tu gigantyczne grobowce usypane 5?6 tys. lat temu. 14 kamienno-ziemnych budowli w kształcie trójkąta lub trapezu o długości do 150 m spełniało nie tylko funkcje grobów, ale także centrum kultu. W zagłębieniu między kamieniami znajdowało się miejsce dla szamana, który po wejściu w trans odbywał podróż do krainy przodków, prosząc ich o zapewnienie pomyślności żyjącym członkom plemienia.
Odry
To najsilniejsze po Wawelu miejsce mocy w Polsce. Na brzegu Wdy znajduje się 9 kamiennych kręgów. Najmniejszy ma średnicę 15 m, a największy 33 m. Czym były? Miejscem zgromadzeń plemion Gotów? Miejscem rytuałów uzdrawiających? Obserwatorium astronomicznym? Nie wiadomo. Pierwszy krąg emituje częstotliwości korzystne dla układu oddechowego, trzeci ? dla serca, szósty dla mózgu. Najsilniejsze promieniowanie jest w 5. kręgu.
Jasna Góra
Do sanktuarium NMP w Częstochowie prowadzi aleja pokrywająca się z linią geomantyczną (linie łączą punkty energetyczne Ziemi) emitującą w miarę zbliżania się do sanktuarium coraz silniejszy strumień energetyczny. Na Jasnej Górze, zdaniem ezoteryków, wzrasta nasza biowitalność. Pielgrzymi przybywają tu jednak przede wszystkim po to, by modlić się przed słynącym łaskami obrazem Czarnej Madonny.
Łysa Góra
Już nasi praojcowie pielgrzymowali do wzniesionego na jej szczycie klasztoru oo. Benedyktynów, by oddać cześć relikwiom Świętego Krzyża. Władysław Jagiełło był tu siedem razy. Szczyt, będący wcześniej miejscem kultu solarnego, stał się miejscem kultu chrześcijańskiego. W wierzchołek góry często uderzają pioruny. Dawni Słowianie uważali, że za ich sprawą szczyt promieniuje mocą, która emanuje na całą okolicę.
Rapa
W tej mazurskiej miejscowości 200 lat temu hrabia von Fahrenheid wzniósł rodzinny grób w kształcie piramidy. Wewnątrz znajduje się 7 trumien z doskonale zmumifikowanymi zwłokami. Grobowiec wzniesiono na skrzyżowaniu 3 linii geomantycznych łączących różne miejsca mocy. Kształt budowli wzmacnia energię Ziemi.