Śląskie Wesołe Miasteczko
W chorzowskim wesołym miasteczku każdy znajdzie coś dla siebie. Kilkadziesiąt różnych atrakcji to gwarancja kilku godzin dobrej zabawy, a dla odważnych także dużych emocji. Godne polecenia są zwłaszcza takie atrakcje jak: River Splash, karuzela UFO, Flic Flac oraz największy w Polsce rollercoaster. Nie można także ominąć największej w kraju karuzeli, czyli diabelskiego młyna („Gwiazda Duża”), z której wagoników można obejrzeć panoramę okolicy. Nie brak także rozmaitych atrakcji dla najmłodszych: począwszy od licznych karuzeli, przez salon krzywych luster po tunele strachu. Szczególnie godne polecenia jest także kino 4D, wyświetlające filmy animowane z dodatkowymi atrakcjami, które zapewnią świetną rozrywkę widzom małym i dużym.
Szczegółowy plan wesołego miasteczka i wszystkie niezbędne informacje znajdziecie tutaj: http://www.wesole-miasteczko.pl/main/index.html
Śląski Ogród Zoologiczny
To jeden z największych pod względem powierzchni i liczebności zwierząt ogrodów zoologicznych w naszym kraju. Można tam spotkać zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Zapewniam, że widziana z odległości kilku metrów żyrafa czy zebra, robi o wiele większe wrażenie niż godziny spędzone na oglądaniu Animal Planet. Spacer po chorzowskim zoo podczas słonecznego jesiennego dnia to szansa na ciekawy i przyjemny wypoczynek, obfitujący w zabawne i zaskakujące wrażenia. Jeszcze większą atrakcją będzie on dla rodzin z dziećmi – z myślą o nich kilka lat temu przygotowano także tzw. Mini Zoo, gdzie można obejrzeć z bliska, a nawet nakarmić kozy, kucyki, owce, króliki, świnki wietnamskie i świnki morskie.
Oprócz atrakcji, jakich możemy się spodziewać w zoo, czyli przedstawicieli zwierząt z różnych stron świata, w chorzowskim ogrodzie zoologicznym znajdziemy także... zagrodę dinozaurów. Choć nie tak efektowne jak te ruchome w nowopowstałych parkach rozrywki, ogromne betonowe potwory również robią imponujące wrażenie.
Planetarium
Choć kojarzy nam się głównie ze szkolnymi wycieczkami, można się je odwiedzić także „indywidualnie” i obejrzeć wybrany seans. A trzeba przyznać, że chwile spędzone we dwoje pod rozgwieżdżonym niebem – nawet sztucznym – w czasie słotnej jesieni, też mają swój urok. To także ogromna frajda dla najmłodszych i szansa na połączenie zabawy z nauką.
Informacje o cenach biletów i seansach: http://www.planetarium.edu.pl/index.htm
Park Linowy „Palenisko”
To propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku i sportów ekstremalnych. W parku zbudowano konstrukcję składająca się z 26 słupów drewnianych na których umieszczono trzy trasy o różnym stopniu trudności. Łącznie w „Palenisku” przygotowano 620 metrów tras, składających się w sumie z 46 przeszkód i 39 platform. Jest nawet trasa przygotowana specjalnie dla dzieci. Ma siedemnaście metrów długości, 12 przeszkód i 11 platform.
Więcej na: http://www.palenisko.com.pl/main/index.html
Jeśli zaś to wszystko to wciąż za mało, w sąsiedztwie wyżej wymienionych atrakcji znajduje się również rosarium, park etnograficzny, hala wystaw, kąpielisko, galeria rzeźby i ścieżki rowerowe.
Urszula Skowrońska