Jerozolima, miasto Dawida
Program przewiduje wyprawę na Górę Oliwną – punkt widokowy, z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na miasto, skąd można docenić jego ogrom i zrozumieć strukturę. Podróżujący odwiedzą także zbudowany na niej przepiękny kościół i ogrody Getsemani - miejsce na zboczu Góry Oliwnej, gdzie Jezus został pojmany i skąd wstąpił do nieba.
Następnie uczestnicy wybiorą się na Wzgórze Świątynne (Haram ash Sharif) z meczetem Al-Agsa i Kopułą na Skale, do Ściany Płaczu, na Górę Syjon, do Wieczernika oraz na grób Dawida (do dziś czczony przez Chrześcijan, Żydów i Muzułmanów). Później Via Dolorosa - stacje Drogi Krzyżowej oraz Bazylika Bożego Grobu. Po zapadnięciu zmroku nocne zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy i odkrywanie tajemnic liczących ponad 2000 lat tuneli pod najstarszymi obszarami zachodniej części miasta.
Na kolejny dzień w Jerozolimie zaplanowano wizytę w Instytucie Pamięci Yad Vashem – Muzeum Historii Holokaustu. Wstrząsającą historię eksterminacji Żydów przez nazistów przedstawiono z wykorzystaniem najnowszych technik multimedialnych. Później spacer aleją „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”, zwiedzanie chrześcijańskiej i żydowskiej części miasta, spotkanie z rabinem i wykład. Późnym popołudniem wyprawa do Miasta Dawidowego – oglądanie wałów pochodzących sprzed 4000 lat, domów Izraelitów, fortyfikacji oraz systemów wodnych z czasów króla Dawida. Wieczór upłynie pod znakiem szabasu na kolacji u ortodoksyjnych rodzin Żydowskich.
[CMS_PARE_BREAK] Nauka Kabały w Safed, lunch w wiosce druzów
Kąpiel w słonych, leczniczych wodach Morza Martwego rozpoczyna czwarty dzień pobytu w Ziemi Świętej. Kolejnym punktem jest wizyta w kibucu, izraelskiej wersji rolniczej komuny - poznanie stylu życia i codziennych aktywności jego mieszkańców. Później przystanek nad rzeką Jordan i babtysterium Jardenit, symbolicznym miejscem chrztu Chrystusa i wszystkich Chrześcijan. W drodze do Safed postój na Górze Błogosławieństw. W Safed - ośrodku mistyki żydowskiej koncentrującym się wokół Kabały – zaplanowano nocleg. Wieczorem przewidziano zwiedzanie miasta, a dla zainteresowanych zapewniono możliwość przejażdżki konnej w Vered Hagalil - podziwianie pięknych widoków i miasta z innej perspektywy.
W niedzielę rano lokalny kabalista poprowadzi wykłady na temat podstaw Kabały. Następnie odbędzie się wykład na temat tradycyjnej muzyki żydowskiej oraz jej koncert. Uczestnicy wyprawy zjedzą lunch w wiosce druzów na Wzgórzach Golan, gdzie zostaną wprowadzeni w podstawy religii i kultury druzyjskiej. W drodze do Haify odwiedzą Galil Mountain Wineries - jedną z najbardziej znanych winnic w Izraelu. Wieczorem zwiedzą Haifę, w której przenocują.
Uniwersalistyczny Bahaizm
Ostatniego dnia podróżujący zwiedzą światową siedzibę Bahaitów - kompleks świątynny na zboczach góry Karmel w Haifie. Wezmą także udział w pogłębionym wykładzie na temat Bahaizmu - uniwersalistycznej religii, która głosi pokój, braterstwo i wzajemne poszanowanie wszystkich ludzi. W drodze powrotnej już do Polski zatrzymają się na krótki przystanek w Cezarei – stolicy rzymskiej prowincji Judei.
Wyprawa do Ziemi Świętej to bardzo intensywny czas pełen duchowych doświadczeń, spotkań z różnymi kulturami, systemami ideologicznymi i tradycjami. To doskonała okazja do pracy nad rozwojem wewnętrznym, okazja do poszerzenia horyzontów, a także pogłębienia wiedzy.