“L’art de vivre” francuskich Alp?

Francja słynie nie tylko z czarującego Paryża, Lazurowego Wybrzeża w sezonie letnim, ale także z największych gór w Europie. Czasami warto zainwestować i odkryć "l'art de vivre" zimowych wakacji we Francji.
/ 09.01.2008 23:42
Francja słynie nie tylko z czarującego Paryża, Lazurowego Wybrzeża w sezonie letnim, ale także z największych gór w Europie. Czasami warto zainwestować i odkryć "l'art de vivre" zimowych wakacji we Francji.

Na zimowe szaleństwa czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Przygotowujemy narty, deski, kupujemy nowe gogle czy kaski, by być modnym także na stoku. Przychodzi czas na zastanowienie się, gdzie warto pojechać, Przeglądamy oferty biur podróży, które kusza ofertami i cenami.

Czasami warto na ten wybór poświecić troszkę więcej czasu i wybrać miejsce, w którym będziemy czuli się znakomicie i skorzystamy z niego jak najlepiej. Coraz więcej Polaków wybiera austriackie Alpy czy włoskie Dolomity. Czemu nie spróbować czegoś bardziej wyrafinowanego?

Megève to piękne francuskie miasteczko usytuowane między olimpijskim Albertville a słynnym Chamonix. Stacja leży u podnóża masywy Jaillet. Przyciąga nie tylko swoim malowniczym położeniem, ale przede wszystkim świetnie przygotowanymi trasami. Różnorodność stoków wokół Megève sprawia, że dobrze się tam czują narciarze o różnym stopniu zaawansowania. Wraz z otaczającymi ją miejscowościami tworzy region narciarski Evasion Mont Blanc, dysponujący 460 kilometrami tras. To naprawdę wystarczajacy odcinek, by się najeździć.

Dla miłośników i funów snowboardingu przygotowany został snowpark z licznymi przeszkodami. Podczas całego sezonu organizowane są liczne lokalne zawody dla amatorów snowboardowego szaleństwa. Każdy w nich może wziąć udział.

Megève to miejsce szczególnie polecane osobom, które jak najwięcej chcą skorzystać z górskich szlaków, a urozmaicone trasy to istny raj dla fanów szybkiego narciarstwa.

Myślę, że warto czasami przeznaczyć kilka złotych więcej na wyjazd zimowy. Gwarantuje wspaniały, sportowy czas w przepięknej scenerii i z wielkim szaleństwem a la France.

Z francuskiego kurortu...
Agnieszka Pyrzanowska