10 zasad bezpiecznej podróży samolotem

Jesteś mamą 2-latka lub mniejszego dziecka? Obawiasz się podróży samolotem z takim maluchem? Twoje obawy mają pewne uzasadnienie.
/ 21.08.2014 11:29

Jesteś mamą 2-latka lub mniejszego dziecka? Obawiasz się podróży samolotem z takim maluchem? Twoje obawy mają pewne uzasadnienie.

10 zasad bezpiecznej podróży samolotem

fot. Fotolia

Temperament dwuletniego malucha, w połączeniu z brakiem świadomości zagrożeń i nieznanym otoczeniem mogą stanowić mieszankę wybuchową.

Zobacz zatem jakimi zasadami powinnaś się kierować, żeby zminimalizować niedogodności związane z podróżą samolotem:

 

1. Niezbędne dokumenty

Upewnij się, że twoje dziecko ma wszelkie potrzebne dokumenty. W obecnej chwili najlepszym rozwiązaniem w czasie międzynarodowych podróży jest indywidualny paszport.

 

2. Zgłoś, że będziesz podróżować z dzieckiem

Niektóre linie lotnicze mają miejsca, które są przygotowane specjalnie dla rodzin z dziećmi.

 

3. Zmniejsz dyskomfort związany ze zmianą ciśnienia

Zmiana ciśnienia w czasie startu i lądowania może być bardzo dokuczliwa dla twojego malucha. Daj mu w tym czasie butelkę ze słodką wodą. Ssanie i przełykanie zmniejszy dyskomfort i złagodzi nieprzyjemne napięcie w uszach.

 

4. Na pokład samolotu zabierz ze sobą dziecięcy przybornik

Nie zapomnij o spakowaniu mleka w proszku, jeżeli dziecko jest tak karmione. Lekarstw, jeżeli musi przyjmować je o określonej porze. Nie martw się o wodę do przygotowania posiłków. Załoga bez najmniejszych problemów wam ją zapewni.

 

5. Pomyśl co może się przydać w czasie długiego lotu

Warto mieć przy sobie zapasowe pieluszki, mokre chusteczki, ubranie do przebrania. Zabierając ze sobą kremy i płyny musisz pamiętać, że ich pojemność nie może przekraczać 100 ml. Dodatkowo w trakcie podróży muszą być zapakowane w przezroczyste woreczki foliowe.

 

6. Zabierz kocyk dla maluszka

Koce zapewniane w tradycyjnych liniach lotniczych nie są odpowiednie dla dziecka. Lepsze są własne, ze sprawdzonych materiałów, używane tylko przez naszą pociechę. To  zdecydowanie zmniejszy dyskomfort podróży i przebywania w obcym miejscu.

 

7. Karmienie dziecka

Jeżeli podróż trwa dłużej niż 2,5 godziny trzeba o tym bezwzględnie pamiętać.

 

8. Picie, picie i jeszcze raz picie...

Maluchy w czasie podroży samochodem są bardziej narażone na odwodnienie. Zatem należy pamiętać o tym żeby przyjmowało duże płynów. Dodatkowo suche powietrze na pokładzie samolotu dodatkowo wzmaga pragnienie. Podawaj mu jak najczęściej napoje, które lubi i spożywa na co dzień.

 

9. Co poradzić na nudę?

Kiedy opadną już pierwsze emocje związane z podrożą i poznawaniem nieznanych miejsc nasza pociecha zacznie się nudzić. Dlatego postaraj się godziny podróży dostosować do drzemki lub snu dziecka.

 

10. Jak sprawić żeby dziecko zasnęło spokojnie w samolocie?

Weź ze sobą jego fotelik samochodowy. To stworzy znane dziecku na co dzień warunki. Koniecznie upewnij się wcześniej, że linia lotnicza wyraża zgodę na wniesienie go na pokład.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)