POLECAMY

10 najwyższych hoteli świata

Jeżeli planujemy wybrać się w podróż i zależy nam na niesamowitej panoramie z okna hotelowego, to powinniśmy się zapoznać z poniższą listą, przedstawiającą 10 najwyższych hoteli na świecie. Dzięki niej będziemy wiedzieć gdzie się zatrzymać, aby spać w chmurach.

Jeżeli planujemy wybrać się w podróż i zależy nam na niesamowitej panoramie z okna hotelowego, to powinniśmy się zapoznać z poniższą listą, przedstawiającą 10 najwyższych hoteli na świecie. Dzięki niej będziemy wiedzieć gdzie się zatrzymać, aby spać w chmurach.

10. JR Central Towers (226m) Nagoja, Japonia

Nagoja to czwarte co do wielkości miasto w Japonii, właśnie tutaj znajduje się największy hotel w tym kraju. Budynek został ukończony w 2000 roku i składa się z dwóch wież. W nieznacznie wyższej wieży (245m) znajduje się przestrzeń biurowa, natomiast w drugiej znajduje się hotel. W kompleksie ponadto znajduje się centrum handlowe. Hotel ten stał się szybko jednym z symboli tego miasta, będącego największym portem w Japonii.

      9. Oasis Skyway Garden Hotel (226m) Szanghaj, Chiny

Ukończony w 2007 roku Oasis Skyway Garden prezentuje się naprawdę bardzo okazale. Może w Szanghaju jest sporo wyższych budynków od tego, ale na pewno widok z okna na najwyższych piętrach potrafi zachwycić. W hotelu możemy zagościć w jednym z 454 pokoi znajdujących się na 52 piętrach.

8. Lanko Grand Hyatt Hotel (258m) Chongqing, Chiny

Ten hotel jest drugim najwyższym budynkiem w zachodnich Chinach. Chongqing to największa i bardzo szybko rozwijająca się aglomeracja w Chinach. Budynek został ukończony w 2004 roku. Jednak wyglądem zewnętrznym nie zachwyca specjalnie.  

7. Gran Lisboa (258m) Makau, Makau

Hotel ten  ma przypominać symbol Makau, czyli kwiat lotosu. Na pewno ciężko jest zarzucić tej konstrukcji brak oryginalności. Gran Lisboa został ukończony w 2008 roku. Makau, będące specjalnym regionem administracyjnym w Chinach, kiedyś było europejską kolonią.

6.The Cullinan I (270m) Hong Kong, Hong Kong

Hong Kong to również specjalny region administracyjny w Chinach, także i tu  w 2008 roku powstał hotel, który znalazł się na tej liście. Nazwa Cullinan pochodzi od największego na świecie diamentu, pewnie dlatego, że pokoje w tym hotelu są jednymi z najdroższych na świecie.

5.Baiyoke Tower II (304m) Bangkok, Tajlandia

Wybudowany w 1997 roku, przez dwa lata mógł się szczycić mianem najwyższego hotelu świata. Znajdujący się w centrum biznesowej dzielnicy Bangkoku na chwilę obecną jest najwyższym budynkiem w Tajlandii. Ten 85 piętrowy kolos na pewno zapewni nam niepowtarzalne widoki.

4.The Address Downtown Dubai (306m) Dubaj, Z.E.A.

Ukończony dosyć nie dawno, bo w 2008 roku hotel znajdujący się w centrum Dubaju, nieopodal największego na świecie centrum handlowego. Przy hotelu znajduje się także, piękna i ogromna fontanna.

3.Jumeirah Emirates Hotel Tower (309m) Dubaj, Z.E.A.

Ten hotel znajdujący się w samym sercu Dubaju został wybudowany w 2000 roku.  Podobnie jak w przypadku hotelu w Nagoi, tak samo i ten tworzy kompleks z wieżą biznesową oraz z centrum handlowym. 10% pokoi w tym hotelu to luksusowe apartamenty.

2. Burj Al Arab (321m) Dubaj, Z.E.A.

Powstały w 1999 roku hotel będący odzwierciedleniem arabskiego żagla, przez 8 lat był najwyższym hotelem na świecie. Ten budynek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji Dubaju. Hotel znajduje się na sztucznej wyspie, a z brzegiem połączony jest prywatnym mostem.

1. Rose Tower (333m) Dubaj, Z.E.A.

Na dzień dzisiejszy Dubaj, jest głównym centrum najwyższych hoteli na świecie. Rose Tower jest najwyższym na świecie budynkiem służącym wyłącznie jako hotel, mimo że ukończony był już w 2007 roku, to jego otwarcie przypadło dopiero na grudzień 2009 roku.

Warto także nadmienić, że w najbliższej przyszłości przedstawiona lista, może być mocno podważona, gdyż w niedługim czasie powstanie między innymi 595 metrowy Abraj Al Bait Towers w Arabii Saudyjskiej w mieście Mekka. W samym Dubaju powstaje 395 metrowe Emirates Park Towers,  w wietnamskim Hanoi 336 metrowy Inter Continental Hanoi Landmark, a także w stolicy północno koreańskiej, Pjongjangu 330 metrowy Ryugyong Hotel.

fot. Wikipedia

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
tam w tym hotelu na miejscu 2, na tej platformie, podobno jest kort tenisowy :D