W.W.D.M.K.T.S.<br>A.W.J.P.T.N

Czyli artyści Galerii 65 na wystawie w Królikarni.
/ 21.05.2007 10:47
W środę 23 maja w warszawskiej Kuchni Królikarni pod mecenatem Philips Polska odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii W.W.D.M.K.T.S.A.W.J.P.T.N., na której prace przedstawią artyści Galerii 65. Swoje zdjęcia zaprezentują światowej sławy fotografik David Michael Kennedy oraz wybitni przedstawiciele polskiej fotografiki - Tomek Niewiadomski, Artur Wesołowski, Wojtek Wieteska, Jacek Poremba oraz Tomek Sikora. Ich prace zostaną zaprezentowane w niekonwencjonalny sposób – na cyfrowych ramkach fotograficznych firmy Philips.
Kuchnia Królikarni będzie świadkiem wyjątkowej wystawy. Swoje zdjęcia przez trzy tygodnie będą przedstawiać cenieni fotograficy uznanej Galerii 65. Dużą atrakcją będzie prezentacja najnowszych prac Davida Michaela Kennediego, który przyleci do Warszawy tydzień po otwarciu autorskiej wystawy w Nowym Jorku. Artysta przedstawi w Królikarni m.in. swoje najnowsze fotografie z cyklu "On the road". Składające się niego zdjęcia powstały podczas podróży autora po Ameryce, który sprzedał swój dom, kupił ciężarówkę z 1960 roku i wyruszył w drogę fotografując krajobrazy i ludzi. Początkowo podróż miała trwać rok, jednak gdy artysta uznał, że tworzy właśnie dzieło swego życia, postanowił się nie zatrzymywać. Zafascynowany kontynentem amerykańskim Kennedy, zaprezentuje również swoje prace przedstawiające tradycyjnych indiańskich tancerzy z wiosek Północnego Meksyku, a także portrety zrobione podczas święta Halloween.

Wcześniej David Michael Kennedy odnosił sukcesy w reklamie, fotografii publicystycznej oraz modzie. Jest autorem okładek ponad 200 albumów, laureatem prestiżowych nagród m.in. Amerykańskiego Instytutu Grafik, publikował w takich czasopismach jak Rolling Stone, Spin, Newsweek, Tirme, Elle i Omni. W obiektywie jego aparatu stanęli m.in. Bob Dylan, Issac Stern, Iggy Pop, Debbie Harry i Bruce Springsteen.

ww01.jpg

Artur Wesołowski jest uważany za jednego z najważniejszych młodych fotografików w Polsce i na stałe współpracuje z magazynami A4, Elle, Glamour, Marie Claire, Pani, Twój Styl, Uroda, Viva. Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in.: "Fotografie w czasach zgiełku" – wystawie z cyklu "Ogrody", oraz "Znalezione. Zagubione" prezentowanej w tym roku w Galerii 65. Na W.W.D.M.K.T.S.A.W.J.P.T.N. zaprezentuje cykl fotograficzny "It's not my daughter/ To nie jest moja córka".

ww02.jpg


Jacek Poremba, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany wykładowca portretu
i fotografii mody na Akademii Fotografii, zaprezentuje znany szerokiej publiczności cykl Sudan, a także fotografie z jego innych projektów podróżniczych: Kreta, Polska, Senegal. Na wystawie pojawią się także jego zdjęcia z cyklu Emotion One, fotogramy teatralne oraz portrety m. in. Jana Englerta, Kasi Stankiewicz i Kuby Wojewódzkiego.

ww03.jpg


Wojtek Wieteska
, jeden z najbardziej znanych polskich fotografów wyrosłych z europejskiej szkoły fotografii reporterskiej, jest autorem licznych projektów artystycznych powstałych podczas jego pobytów na całym świecie. Zapytany o to co pokaże, powiedział: "Swój pokaz trzymam w ścisłej tajemnicy do momentu projekcji".

ww04.jpg

Tomek Niewiadomski, najmłodszy z fotografów Galerii 65, jest absolwentem School of Fine Arts - Photography w Sydney oraz uczniem Davida Michaela Kennedy’ego. Podczas wystawy zaprezentuje cykle zdjęć "Krótkie Historie" powstałe podczas pobytu artysty w Nowym Jorku i licznych podróży do Japonii, Chin oraz Indii.

ww05.jpg


Tomek Sikora
, autor 26 niezależnych wydawnictw fotograficznych oraz ponad 50 wystaw indywidualnych na całym świecie, zapraszając na wystawę powiedział: "Bywają projekty ważne, nad którymi pracuje się niejednokrotnie całe lata. I chociaż marzą przecież o szerokim gronie odbiorców, bardzo często istnieją w minimalnym obiegu. Ta właśnie wystawa, dzięki najnowszej technologii, da im nie tylko szanse zaistnienia w galerii, ale skonfrontuje je z różnorodnym spojrzeniem na świat pozostałych pięciu autorów". Artysta w ramach wystawy przedstawi m.in. projekt Lalka-alum, dokumentujący jego wędrówkę po Polsce z Marzeną Mysłek oraz impresje z Maroka, Nowego Yorku oraz paryskiego metra.

ww06.jpg

Fotografowie Galerii 65 będą przedstawiać swoje zdjęcia w niekonwencjonalny sposób, na cyfrowych ramkach firmy Philips – 7 i 9 calowych panelach LCD o wysokiej rozdzielczości 130 dpi, które pozwalają uzyskać efekt zdjęcia wywołanego w sposób tradycyjny.
Ramki umożliwiają wyświetlanie zarówno jednej fotografii, jak i całej prezentacji zdjęć i mogą być ustawione zarówno w pionie, jak i w poziomie.
W czasach, gdy zaledwie 20% zdjęć jest drukowanych, a jedynie najlepsze oprawiane, cyfrowa ramka Philips pozwala w prosty i funkcjonalny sposób wyświetlać nawet do 50 zdjęć. Produkt jest dostępny zarówno ze stylową, drewnianą jak i nowoczesną, designerską szklaną obudową.

Wykorzystanie możliwości najnowszej technologii pozwoli spojrzeć na prace wybitnych artystów w nowym świetle. Spotkaniu tradycyjnej fotografii artystycznej z nowoczesną techniką towarzyszyć będzie skomponowana przez Adama Wardina ilustracja muzyczna. Jak mówi sam autor, będzie to "dźwiękowa opowieść o przeszłości, pamięci, wspomnieniach, oraz o tym, jak kształtują one naszą teraźniejszość... a także przyszłość". Adam Wardin pod różnymi pseudonimami współpracował m.in. z Buldogiem, Sidneyem Polakiem, Kasią Stankiewicz, Liroyem, Kayah, Tomkiem Niewiadomskim, Ice-T, The Protection (California), Smartin Project (Toronto), DJ Tsuyoshi (Tokyo), oraz TPC (London).

Współorganizatorem wystawy W.W.D.M.K.T.S.A.W.J.P.T.N jest Królikarnia. Mecenasem wydarzenia jest firma Philips.

Wystawa W.W.D.M.K.T.S.A.W.J.P.T.N
24 maja - 17 czerwca 2006
Kuchnia Królikarni, ul. Puławska 113 a
Godziny otwarcia wystawy: wtorek, środa, czwartek, niedziela 10 - 16, piątek - sobota 10 - 20