Seszele - 5 rajskich wysp

Szukasz egzotycznego miejsca na spędzenie urlopu? Seszele cię nie zawiodą! Słońce przez cały rok, ciepła woda w oceanie, wyjątkowa przyroda… To tylko niektóre z wielu atutów, jakie posiadają te malownicze wyspy na Oceanie Indyjskim. Raj na Ziemi, jak mówią o nich ci, którzy tu byli.


Mahé

To największa i jedna z trzech najpopularniejszych wysp Seszeli ze stolicą państwa Victorią, w której mieszka prawie połowa całej ludności kraju. Znajduje się tutaj międzynarodowy port lotniczy i najwyższy szczyt kraju Morne Seychellois (905 m n.p.m.), który leży na terenie parku narodowego z lasem tropikalnym.

Mahé zachwyca krajobrazem. Wewnątrz wyspy znajdują się granitowe skały porośnięte bujną roślinnością, ukryte wodospady, a na wybrzeżu plaże z białym piaskiem i palmami. Najsłynniejsze to Anse Royale i Anse Takamaka oraz najdłuższa Anse Major.

Co warto zobaczyć na Mahé? Park Narodowy Morne Seychellois, ogrody botaniczne z egzotyczną roślinnością, a w Victorii stare miasto, targ, wieżę zegarową, która jest kopią, ale miniaturową, londyńskiego Big Bena, Muzeum Narodowe i Muzeum Historii Naturalnej Seszeli.