Jako #teambride macie ważne zadanie. Sprawić, aby przyszła panna młoda była zrelaksowana i choć na chwilę oderwała myśli od planowania wesela. Ostatnie chwile przed wielkim dniem, jakim jest ślub, powinny być pełne niezapomnianych wrażeń. Zaplanujcie więc wspólnie coś wyjątkowego. A może zaskoczycie przyszłą pannę młodą organizując garden party? Impreza na świeżym powietrzu to świetny pomysł, gdy pogoda sprzyja!
Wieczór panieński w ogrodzie – jak przygotować się do organizacji imprezy?
- Ustalcie budżet – impreza plenerowa nie musi być kosztowna. Najważniejsze, by była dopasowana do przyszłej panny młodej. Dekoracje, przekąski i napoje możecie wykonać samodzielnie.
- Określcie termin – im więcej osób, tym oczywiście trudnej będzie wybrać datę. Nie warto jednak organizować wieczoru panieńskiego tuż przed samym ślubem (kiedy panna młoda będzie miała dużo innych obowiązków). Planując imprezę w plenerze trzeba też wziąć pod uwagę prognozowaną pogodę.
- Wybierzcie miejsce – zastanówcie się, czy będzie to ogród przyszłej panny młodej, jednej z was, czy może wynajęta przestrzeń.
- Zaplanujcie atrakcje – ustalcie, co chcecie robić tego wieczora. Gry i zabawy, warsztaty, sesja zdjęciowa, turniej – możliwości jest wiele, wszystko zależy więc od waszej wyobraźni i preferencji głównej bohaterki.
- Zdecydujcie się na motyw przewodni lub kolor wieczoru panieńskiego – do imprezy plenerowej świetnie pasuje styl boho, rustykalny, hawajski, romantyczny, w klimacie staroangielskim lub francuskim, ale może też być nowocześnie i glamour. A co powiecie na imprezę tematyczną – filmową, bajkową, sportową – albo styl taki sam jak motyw przewodni wesela? Możecie tez postawić na jeden kolor.
Fot. mat. prasowe
O co warto zadbać organizując panieński w plenerze?
- toppery;
- słomki papierowe lub metalowe;
- parasolki do drinków;
- welon, szarfa, korona lub wianek dla przyszłej panny młodej;
- nagłośnienie i playlista;
- naczynia i sztućce;
- girlandy, balony i inne ozdoby;
- aparat fotograficzny do uwieczniania niezapomnianych chwil (np. typu polaroid);
- preparaty na komary i inne owady;
- lampki solarne.
Fot. Niezbędniki, z którymi każdy plenerowy wieczór panieński się uda, mat. prasowe
Jakie menu na wieczór panieński w ogrodzie? Najsmaczniejsze przekąski i napoje z bąbelkami
Wieczór panieński tworzą ludzie, atmosfera i klimatyczne miejsce, ale czymś, co to wszystko spaja, jest… pyszne menu. Przy dobrych napojach i mocktajlach milej się rozmawia, a przy smakowitych przekąskach przyjemnie zacieśnia więzi.
@malakuchnia_ 💜Zimny moctail z malinami, lawendą i syropem z kwiatów czarnego bzu. Jest to idealny napój na gorące dni. Do jego wykonania użyłam urządzenia SodaStream, które jest niezwykle ekologicznym rozwiązaniem. Odkąd je posiadam, nie kupuję wody z bąbelkami w plastikowych butelkach, tylko gazuję ją w domu. 💜Moctail z malinami, lawendą i syropem z kwiatów czarnego bzu (ilość owoców i kostek lodu na jedną szklankę, natomiast napoju na dwie/trzy) ▫️ 4 łyżki malin ▫️ ½ łyżeczki suszonej lawendy ▫️ 1 plaster pomarańczy (przekrojony na pół) ▫️ 2 plastry cytryny ▫️ 12 kostek lodu ▫️ kwiaty lawendy (do dekoracji) ▫️ butelka wody ▫️ 1 nakrętka syropu SodaStream kwiat czarnego bzu Krok 1. Nalewamy wodę do butelki i umieszczamy ją w lodówce, aby się schłodziła, gdyż taka znacznie lepiej się gazuje. Krok 2. Do szklanki dajemy 4 łyżki malin oraz pół łyżeczki suszonej lawendy. Wrzucamy dużą ilość kostek lodu. Następnie kroimy w plasterki pomarańczę oraz cytrynę i również umieszczamy je w szklance. Krok 3. Kolejnym krokiem jest przygotowanie wody z bąbelkami za pomocą saturatora SodaStream. Stopień nagazowania należy dobrać do własnych preferencji. Do wody dolewamy nakrętkę syropu o smaku kwiatów czarnego bzu. Krok 4. Tak przygotowaną wodą zalewamy lód i owoce, a następnie dekorujemy kwiatami lawendy. Proste. Prawda? A jakie pyszne! A Ty znasz SodaStream? #współpracapłatna #pushforbetter #sodastreamworld #sodastreampolska #babelkowarewolucja ♬ Stories 2 - Danilo Stankovic
- muffinki owocowe, z kawałkami czekolady;
- gofry z różnymi dodatkami, na przykład sezonowymi owocami, dżemem (świetną opcją będą też gofry w wersji wytrawnej z warzywami);
- musy owocowe;
- ciasta biszkoptowe i jogurtowe z owocami;
- tarty na słodko;
- mały tort.
- tarty i tartaletki – np. z kurkami, groszkiem zielonym;
- pieczarki grillowane z serem pleśniowym;
- croissanty w wersji na słono, np. z boczkiem, jajkiem sadzonym, rukolą;
- szaszłyki;
- tortille warzywami;
- koreczki;
- sałatki warzywne;
- ślimaczki z ciasta francuskiego;
- medaliony ziemniaczano-brokułowe.
Fot. Gra w karty na plenerowym wieczorze panieńskim, mat. prasowe
Pomysły na gry i zabawy – atrakcje na wieczór panieński w plenerze
- Gry planszowe – klasyczne gry typu uno czy monopol.
- „Prawda czy wyzwanie” – polecamy, gdy wszystkie dobrze się znacie.
- Kalambury – podzielcie się na drużyny i rywalizujcie ze sobą.
- „Państwa, miasta”, ale z hasłami związanymi z przyszłą panną młodą (uwaga, to może być trudne!).
- Quiz o przyszłym mężu – musicie wcześniej przygotować pytania i uzyskać odpowiedzi od przyszłego pana młodego. Za każdą złą odpowiedź możecie zaproponować pannie młodej rozsądną karę.
- „Prawda czy fałsz” – tę grę możecie kojarzyć z filmów. Każda z was po kolei mówi jakieś zdanie, zaczynając od „Nigdy nie…”. Te z dziewczyn, które nie mogą odpowiedzieć twierdząco, piją łyk wybranego napoju.
- Turniej sportowy – możecie urządzić rzucanie do celu, mały turniej badmintona.
- Sesja zdjęciowa – przygotujcie tematyczną sesję, która będzie piękną pamiątką na lata. Oprócz aparatu fotograficznego miejcie przy sobie akcesoria, gadżety i ozdoby.
- Warsztaty tematyczne – możecie wspólnie spędzić czas, ucząc się czegoś nowego, albo pod okiem zaproszonego eksperta, albo czerpiąc wskazówki z Internetu. Mogą to być np. warsztaty makijażu, tworzenia perfum, rysunku lub malowania kubków ceramicznych, prace kreatywne, DIY. Wszystko, czego chciałybyście razem spróbować (najważniejsze jest jednak zdanie bohaterki wieczoru panieńskiego).
Jak zorganizować garden party krok po kroku? Skorzystajcie z e-booka