trendy, makijaż, wiosna 2010, nude fot. FREE

Zalety sypkiego pudru

Sypki puder może nie za bardzo ukryje wypryski, ale na pewno pomoże w zmatowieniu cery. Wizażystka radzi, na co zwrócić uwagę, wybierając ten kosmetyk.
/ 06.10.2010 19:29
trendy, makijaż, wiosna 2010, nude fot. FREE
Do makijażu używam tylko podkładu. Czy powinnam jeszcze kupić sypki puder? Jeśli tak, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Kamila W. z JaworznaTrudno wyobrazić sobie staranny makijaż bez pudru. Kosmetyk ten ma mnóstwo zalet: utrwala podkład, nadaje cerze zdrowy, matowy wygląd.

Pudry sypkie wysokiej jakości zawierają sproszkowane minerały, które pielęgnują cerę: regenerują 
i koją podrażnienia. Przy zakupie kosmetyku niech Pani starannie dobierze jego odcień. Zimą radzę wybierać jaśniejszy, latem nieco ciemniejszy (będzie pasował do opalonej skóry). Jeśli nie jest Pani pewna, na jaki kolor się zdecydować, proponuję wybrać puder transparentny (przezroczysty).


Proszę nakładać kosmetyk na podkład dużym pędzlem osadzonym na krótkim trzonku. Należy strząsnąć z włosia nadmiar pyłku, 
a następnie przykładać go punktowo do skóry. Niech Pani szczególnie starannie rozprowadzi kosmetyk 
w okolicach skrzydełek nosa i na policzkach. Można nim także pokryć powieki, rzęsy i usta (po pomalowaniu mascarą rzęsy będą wydawać się gęstsze, a cienie i pomadka się utrwalą).

Porady udzieliła wizażystka Magda Stępień z Pracowni Wizerunku Makeupownia


Który puder sypki jest najlepszy? Pytaj i radź na uroda.pl