Ust korale

W makijażu, niezależnie od tego, czy wybieramy barokowy przepych, czy skromny minimalizm, najważniejsze są teraz szminki i błyszczyki.
/ 05.01.2007 13:48
Karnawałowy makijaż kocha wyraziste, nasycone kolory. Jednak stosowanie jaskrawych szminek czy błyszczyków wymaga wprawy. Decydując się na krwistą czerwień czy mocny fiolet, trzeba zadbać o idealny rysunek ust. Ewentualne nierówności mogą jeszcze ujść nam płazem przy bladych odcieniach, ale mocny kolor wymaga precyzji.

Warto sięgnąć po konturówkę dobraną do szminki lub poszukać cielistej, uniwersalnej, która pasuje do każdego odcienia. Jeśli malujemy się pomadką, można zaznaczyć kontur jej zaostrzonym brzegiem. Lepiej nie eksperymentować z samym błyszczykiem, bo z racji półpłynnej konsystencji ma tendencję do rozlewania się. Najbezpieczniej nałożyć go tylko jako połyskujący akcent na środku ust pomalowanych szminką.
Przy tak mocnych kolorach ust oczy wcale nie wymagają ostrej oprawy. Ważne, aby kolory się uzupełniały, a nie konkurowały, w myśl zasady, że twarz wygląda najpiękniej, kiedy w makijażu dominuje tylko jeden akcent kolorystyczny.

Makijaż nawiązujący do stylu lat 60. jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach – efekt: twarz idealna jak u lalki z bladą cerą, kreskami wokół oka i krwistą czerwienią na ustach.

Ten makijaż z pewnością nie pozostanie niezauważony, choć w gruncie rzeczy jest delikatny. Mleczna cera z piegami nie ginie pod ciężkim podkładem, a złote cienie do powiek w kilku odcieniach podkreślają błękit oczu. Jedyny mocny akcent to szminka w kolorze oranżu, stanowiąca idealne uzupełnienie całości.

Nawet oryginalny stroik na głowę z piórek ani piękny makijaż oka nie mogą konkurować z fioletowymi ustami.

Najpopularniejsze błyszczyki i szminki są tak kolorowe, że wprost nie można oderwać oczu od pomalowanych nimi ust.
1. Dior Addict – błyszczyk Ultra-Gloss, 99 zł;
2. Chanel – szminka Rouge Allure, 107 zł;
3. Lancôme – szminka Color Fever, 105 zł;
4. Avon – lśniąca szminka Shine Supreme Reflections, 29,90 zł;
5. Estée Lauder – błyszczyk Color Gloss Crystal;
6. Clinique – intensywnie połyskująca pomadka do ust Color Surge Butter Shine Lipstick, 100 zł;
7. ArtDeco – błyszczyk Glam Couture Lip Gloss, 45 zł;
8. Clarins – szminka, 82 zł;
9. Vichy – błyszczyk Oligo 25 Levres, 32 zł;
10. Yves Saint Laurent – szminka Rouge Pur, 100 zł;
11. L’Oréal – szminka w płynie Glam Shine Juice, 35 zł;
12. Yves Rocher – szminka Yria, 45 zł;
13. Guerlain – błyszczyk Kiss Kiss Laque, 110 zł;
14. Helena Rubinstein – kremowa szminka Wanted Rouge, 112 zł.

Marta Sadkowska/ Viva!