Trądzik zaskórnikowy - pokonasz go kwasami i maskami z glinką

Na kłopoty z cerą skarżą się nie tylko nastolatki. Jak o nią dbać, by nie mieć problemów z zatkanymi porami?
Aleksandra Jaworska / 29.08.2018 05:52

Trądzik zaskórnikowy to niezapalna, lżejsza odmiana trądziku. Zaskórniki, nazywane też wągrami to zaczopowane gruczoły łojowe. Czasem   produkują one za dużo wydzieliny, która gromadzi się ze złuszczonym martwym naskórkiem i innymi zanieczyszczeniami w mieszku włosowym. Tak powstają zaskórniki.

Kremy zwężające pory - przegląd

Trądzik zaskórnikowy - codzienna pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja to sekret skóry bez zanieczyszczeń. Wrogiem numer jeden są mocno wysuszające kosmetyki. Nie myj twarzy mydłem, ani nie stosuj preparatów z alkoholem. - Kiedy skóra będzie przesuszona, zacznie się łuszczyć, a gruczoły łojowe będą wytwarzać jeszcze więcej sebum – mówi kosmetolog  mgr Katarzyna Brzozowska z Body Care Clinic w Katowicach. - Stosuj oczyszczające żele do twarzy, zawierające łagodne, naturalne składniki. Warto rozważyć także stosowanie toników, które regulują poziom pH skóry i zapewniają lepsze oczyszczenie. Jeżeli skóra jest ściągnięta, wybieraj preparaty z kwasem salicylowym, który delikatnie złuszczając, ułatwia zanieczyszczeniom wydostawanie się na zewnątrz.

Nawilżanie cery przy trądziku zaskórnikowym

  • Pozbądź się tłustych kremów. Skóra potrzebuje nawilżenia, a nie dodatkowego zatykania porów.
  • Warto sprawdzić czy w składzie nie ma składników komedogennych (zatykających  pory), jak ekstrakt z alg, olej kokosowy, parafina czy masło kakaowe.
  • Jeżeli problem nie jest miejscowy, a zaskórników i zmian ropnych jest coraz więcej, sięgnij po kosmetyki przeciwtrądzikowe.
  • Na noc najlepszym wyborem będzie krem seboregulujący, który zmniejszy wydzielanie łoju skórnego. Stosuj pilingi, które usuwają obumarły naskórek i maseczki z drożdżami lub glinką.

Inne tematy o pielęgnacji cery:Promienna cera dzięki dermabrazji!
Podkład najlepszy do cery mieszanej

Redakcja poleca

REKLAMA