POLECAMY

Sylwetka

Ciekawy i sprawdzony jest fakt, że hasło figura, wypowiadane zwłaszcza w obecności kobiet natychmiast kojarzone jest z wszelkimi możliwymi mankamentami sylwetki. Ilość tych mankamentów uzależniona jest od "stopnia zakompleksienia"... z mojego własnego doświadczenia również od mężczyzny, który na szczęście ten stopień potrafi zredukować do zera

Spróbuj narysować kontury swojego ciała - śmieszna zabawa, a przy okazji ciekawe doświadczenie.

To jest mój rysunek.

figuraTak się widzę, gdy stanę przed lustrem w nie najlepszym humorze. Na pierwszy rzut oka nie wyglądam zbyt efektownie, prawda? Ale z wiarygodnych źródeł wiem, że wcale nie jest aż tak tragicznie.

Ciekawy i sprawdzony jest fakt, że hasło figura, wypowiadane zwłaszcza w obecności kobiet natychmiast kojarzone jest z wszelkimi możliwymi mankamentami sylwetki. Ilość tych mankamentów uzależniona jest od "stopnia zakompleksienia"... z mojego własnego doświadczenia również od mężczyzny, który na szczęście ten stopień potrafi zredukować do zera.

Porównaj swój rysunek z typami sylwetki, które są następujące:

* prosta - przypominająca prostokąt, bez wcięcia w talii, płaskie pośladki i wąskie biodra;
* zaokrąglona - zaznaczona talia, okrągłe pośladki i biodra;
* mieszanka linii łamanych i krzywych - proste ramiona, zaznaczona talia i szerokie biodra;
* pełna i okrągła - krótka talia i długie nogi, często szersza w pasie niż w biodrach.

Jeśli masz prostą sylwetkę - fasony Twoich ubrań powinny być proste i luźne z zaznaczoną talią, tylko wtedy gdy i u Ciebie talia jest zaznaczona.

Jeśli masz zaokrągloną sylwetkę - polecam fasony z podkreśloną talią, zaokrąglone, płynne, miękkie kształty bez wyraźnej konstrukcji. Ramiona reglanowe lub miękko się układające - nigdy prostokątne. Swobodne, falujące spódnice.

Jeśli masz sylwetkę prostą, miękką
- kieruj się wskazówkami dla typu prostego. Zwróć jednak uwagę na swobodę i miękkość wokół pasa i bioder.

Jeśli masz sylwetkę pełną, okrągłą
- korzystne są dla Ciebie proste fasony, które układają się od ramion do ud w prostą linię, tak by szeroki pas przyciągał wzrok. Powinnaś korzystać ze wskazówek dla sylwetki prostej.

Małgorzata Ziewiecka- doradca wizerunku, trener.
Właścicielka firmy beautyheaven- zajmującej się
kreowaniem wizerunku osób i firm oraz stylizacją ślubną .
Redaktor serwisu Feria Barw Magia Makijaż
www.makijaz.net
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)