POLECAMY

Stres oksydacyjny

Dowiedz się czym na prawdę jest ten rodzaj stresu i jak na nas wpływa
Stres oksydacyjny fot. FORUM
Czym jest stres oksydacyjny?

Stres oksydacyjny to całość procesów utleniających zachodzących przy współudziale wolnych rodników. Są to sytuacje, gdy w organizmie w wyniku zaburzenia równowagi naszego środowiska wewnętrznego dochodzi do nadmiernego stężenia reaktywnych form tlenu – nadmiernej produkcji wolnych rodników i zaburzenia równowagi pomiędzy ich wytwarzaniem a neutralizacją. Nasz organizm działa sprawnie, gdy istnieje równowaga między szkodliwymi reaktywnymi formami tlenu -wolnymi rodnikami a pożytecznymi antyoksydantami. Zaburzenia tej równowagi określa się mianem stresu oksydacyjnego.

Czym są wolne rodniki?
W procesie zużywania tlenu przez organizm powstają produkty przejściowe, zwane wolnymi rodnikami, czyli cząsteczki tlenu z brakującymi elektronami. Wolne rodniki kradną elektrony od zdrowych komórek, powodując ich uszkodzenie. Wolne rodniki są związkami bardzo niestabilnymi, gwałtownie poszukującymi okazji do uzyskania równowagi. Mogą w tym celu utleniać praktycznie wszystkie składniki komórek, zwłaszcza białka, i lipidy błon komórkowych. Co gorsza odzyskując równowagę pozbawiają tej równowagi zaatakowane cząsteczki i zmuszają do dalszych kaskadowych reakcji, w których te normalnie nie uczestniczą. Reaktywne formy tlenu (wolne rodniki) powstają w organizmie człowieka bez przerwy. Czy wyrządzą krzywdę - zależy od ilości przeciwutleniaczy unieszkodliwiających wolne rodniki. Jeśli jest ich za mało, mówimy o stresie oksydacyjnym, który jest przyczyną wielu kłopotów zdrowotnych.

Jaki wpływ może mieć działanie wolnych rodników ma skórę?
Wolne rodniki mogą przyczyniać się do zakłócenia wzrostu tkanek, powodować zmiany w metabolizmie i funkcjonowaniu komórek, być przyczyną uszkodzenia struktur lipidowych i białkowych. Uważa się, że takie uszkodzenia się gromadzą, co według naukowców, skutkuje utratą elastyczności i sprężystości skóry i mechanizmów obrony w skórze przyspieszając proces starzenia.

Co wywołuje stres oksydacyjny?
Stres oksydacyjny powstaje gdy dochodzi do gwałtownego pomnażania się wolnych rodników w wyniku zaburzenia metabolizmu tlenu. A sprzyjają temu:

* stany zapalne
* niedobory witamin – niewłaściwa dieta
* stresujący tryb życia , palenie papierosów
* promieniowanie UV, zanieczyszczenie

Wszystko to dodatkowo zaśmieca nasz organizm w nieprawdopodobny sposób. W konsekwencji poddani jesteśmy permanentnemu stresowi oksydacyjnemu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/8 miesięcy temu
Tajemnica długowieczności! ****** Stres oksydacyjny to główna przyczyna przedwczesnego starzenia. To groźny dla zdrowia stan, w którym organizm produkuje nadmiar toksycznych związków – wolnych rodników. Zwiększenie liczby wolnych rodników w ciele jest spowodowane złą dietą, stresem, zanieczyszczeniem środowiska. Zatrzymaj czas, zachowaj młodość i pełnię sił. Suplement diety Resvitarox zawiera kompleks najsilniejszych i najskuteczniejszych antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu. 100 mg resweratrolu + 4 mg astaksantyny + 5 mg likopenu to optymalna dawka antyoksydantów niwelująca działanie wolnych rodników – toksycznych związków odpowiedzialnych za uszkadzanie komórek, a w efekcie przyspieszone , przedwczesne starzenie się organizmu. Resvitarox skutecznie neutralizuje działanie wolnych rodników, chroniąc komórki przed zniszczeniem i tym samym przedłużając młodość! Resvitarox działa od środka, neutralizując przyczyny, a nie objawy starzenia się organizmu. Regularna suplementacja Resvitaroxu zapewnia trwałą i bezpieczną ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników – faktyczną przyczyną przedwczesnego starzenia się. Jedna kapsułka wystarczy aby na dłużej zachować młodość. Maksymalna dawka antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu. Więcej informacji znajdziesz tu mocantyoksydantow.pl ****** 9y8th6g7r56ef54dw54ef56rg67thy9j8u09k89jyt867gr5e6f45de6rg67ty8j
/3 lata temu
Po przeczytaniu tego artykułu i waszych porad też spróbowałam wiesiołka i po dwóch iesiącach moge stwierdzić, że naprawdę działa korzystnie na skóre i pierwsze zmarszczki! :)
/3 lata temu
Ja używam normalnego spożywczego z Oleofarmu. Rzeczywiście jest świetny na skórę. Mam 40 lat, stosuję od dwóch miesięcy i uwierzcie, że te plytsze zmarszczki sie wygladzają. Nie wiem jak, ale dziala. Czekam na twoje efekty kasia.
POKAŻ KOMENTARZE (2)