POLECAMY

6 najczęściej popełnianych błędów w ślubnym makijażu

Nie chcesz chyba tego dnia zaliczyć makijażowej wpadki?
6 najczęściej popełnianych błędów w ślubnym makijażu fot. FREE
Wiadomo, dla większości kobiet to najważniejszy dzień w życiu. Wszystko musi być perfekcyjne - od sukienki i dodatków, po fryzurę i makijaż. Na co musicie zwrócić szczególną uwagę, aby nie zaliczyć wpadki? Przeczytajcie same!

6 najczęściej popełnianych błędów w ślubnym makijażu:

  1. Nigdy nie umawiaj się z niesprawdzoną wcześniej makijażystką - to przecież ona jest odpowiedzialna w 100% za Twój ślubny look. Koniecznie wymagaj od niej portfolio, albo szukaj jakiejś z polecenia.
  2. Nie ryzykuj. Ślub nie jest najlepszym momentem na eksperymenty - jeśli nigdy nie nosiłaś np. czerwonej szminki zdecydowanie odradzamy Ci ją również w dniu ślubu - będziesz czuła się źle i nieswojo.
  3. Nie stawiaj na najnowsze trendy. Fakt, mogą wyglądać rewelacyjnie w dniu ślubu, ale po 15 latach jak będziesz oglądała zdjęcia z pewnością nie będziesz dumna ze swojego wyglądu. Gorące trendy szybko się starzeją.
  4. Nie pomijaj bazy, pudru i spray'u utrwalającego. Nawet jeśli na co dzień nosisz tylko podkład i tusz do rzęs, w dniu ślubu makijaż wymaga większych utrwalaczy.
  5. Stosujesz produkty z SPF. Od dawna powtarzamy, że krem i podkład obowiązkowo powinny zawierać filtry przeciwsłoneczne. Ślub to jedyny dzień, w którym możesz a nawet powinnaś z nich zrezygnować. Dlaczego? Produkty z wysokimi filtrami mogą nieładnie odbijać światło.
  6. Zbyt późno przypominasz sobie o samoopalaczu. Wiele z nas nakłada produkty brązujące na dzień przed ważnym wyjściem. To duży błąd - produkt powinien być nakładany cienkimi warstwami przez kilka dni. Tylko w ten sposób unikniecie smug.

Więcej naszych porad:


Tagi: makijaż
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)