POLECAMY

Podkład - dobierz idealny odcień

Gdy już wybierzesz odpowiedni dla siebie rodzaj podkładu, czas na wybór odcienia. Najlepszy jest oczywiście taki, którego nie widać na skórze. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.
Podkład - dobierz idealny odcień fot. FREE

Jak znaleźć odcień idealny?

1. Nałóż na wierzch dłoni trzy odcienie,
które twoim zdaniem najbardziej odpowiadają kolorytowi twojej cery. Wyjdź z nimi na zewnątrz (obejrzyj je w świetle dziennym) i wybierz ten najbardziej zbliżony do kolorytu twojej skóry. Poproś o próbkę, żebyś mogła przetestować go na twarzy (skóra dłoni i twarzy może się nieco różnić odcieniem).

2. Pamiętaj, że podkład nie służy do rozjaśniania lub przyciemniania skóry. Zbyt jasny wygląda teatralnie i nie pokryje jej niedoskonałości (musiałabyś go nałożyć bardzo dużo, a to wygląda fatalnie). Za ciemny postarza i sprawia, że cera wygląda niezbyt świeżo. Jeśli masz ochotę przyciemnić karnację, użyj samoopalacza lub kremu tonującego – skóra będzie wyglądała na naturalnie muśniętą słońcem. Ponieważ krem tonujący nie maskuje niedoskonałości, ukryj je korektorem.

3. Zmieniaj kolor podkładu w zależności od pory roku (twoja cera zmienia przecież lekko swój koloryt pod wpływem słońca).


Tonacja chłodna czy ciepła
Przy wyborze odcienia podkładu koniecznie zwróć uwagę na jego tonację.
Większość z nas potrafi mniej więcej określić, jaki powinien być odcień podkładu (zazwyczaj wiemy, czy mamy jasną czy ciemną cerę). Dużo gorzej radzimy sobie z doborem właściwej tonacji, która może być ciepła lub chłodna. Najłatwiej określisz swoją tonację, jeśli przypomnisz sobie, jak twoja skóra reaguje na słońce. Jeśli pod jego wpływem najpierw staje się różowa, masz chłodny typ urody i powinnaś wybierać podkłady w odcieniach porcelany, wanilii czy chłodnych beżów. Jeśli od razu opalasz się na brązowo, sięgaj po ciepłe odcienie (złoto, karmel, bursztyn lub ciepły beż).


Kolory na problemy
Zbyt czerwona cera naczynkowa
– wymaga podkładu z dużą ilością żółtego pigmentu, który gasi czerwień.
Zszarzała cera z ciemnymi przebarwieniami – potrzebuje podkładu z różowym pigmentem, który doda jej blasku.

Który podkład jest najlepszy? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)