zastosowania ogórka w urodzie fot. Fotolia

Ogórek - pielęgnacja twarzy

Jest zdrowym warzywem, odświeża cerę i delikatnie ją rozjaśnia. Ma też i inne zastosowania. Sprawdź jakie!
/ 24.10.2014 05:05
zastosowania ogórka w urodzie fot. Fotolia
Zajrzyj do spiżarni i pozwól ogórkowi na wszechstronną prezentację jego możliwości. Do czego może się przydać to popularne na naszych stołach warzywo?


Właściwości ogórka, które pomagają w pielęgnacji twarzy:


Odmłodzi twój układ krwionośny

Zawarte w ogórku antyoksydanty mają właściwości odmładzające cały organizm. Są też znakomitym źródłem wit. K wzmacniającej naczynia krwionośne i działającej przeciwzapalnie oraz molibdenu – minerału, który pomaga zachować odpowiedni poziom cukru we krwi.  


Wygładzi skórę

Sok z ogórka zawiera krzemionkę, która ma działanie drenujące i zapobiega zatrzymywaniu płynów. Poradzi sobie ze zmęczonymi oczami i opuchniętymi powiekami (przykładaj plasterki na powieki na 3-4 minuty). Ma działanie odświeżające, oczyszczające i delikatnie wybielające - możesz z niego przygotować chłodzący tonik (zetrzyj ogórek na tarce, odciśnij sok i wykorzystaj do przemywania twarzy).


Złagodzi podrażnienia i oparzenia

Masz zaczerwienioną, poirytowaną skórę? Przyłóż kilka cienkich plasterków świeżego ogórka. Natychmiast poczujesz ulgę. Ogórek nawilży i zregeneruje skórę - są w nim minerały: potas, krzem i siarka. Poczujesz także przyjemne chłodzenie – to naturalny efekt działania soku z tego warzywa.
 

Więcej o naturalnych kosmetykach: