Maska w płachcie fot. Adobe Stock

Maseczka w płachcie DIY - co będzie ci potrzebne do jej przygotowania?

Azjatyckie maseczki w płachcie pokochały kobiety na całym świecie. Teraz możesz zrobić ją samodzielnie w domu.
Małgorzata Machnicka / 21.11.2019 15:45
Maska w płachcie fot. Adobe Stock

Już nie raz wychwalałyśmy pod niebiosa azjatyckie kremy, toniki, żele do mycia twarzy. No i oczywiście maseczki, szczególnie te w płachcie, które zyskały już spore grono miłośniczek. Sprzedawane są pojedynczo lub w wielopakach (niestety, w Polsce ta opcja jest niedostępna). 

Maseczki w płachcie to jeden z kroków koreańskiej pielęgnacji. Kosztują średnio kilka-kilkanaście złotych - jako jednorazowy zakup kwota wydaje się być w porządku, jednak większość marek zaleca by stosować je codziennie (!) albo przynajmniej co drugi dzień. Jeśli wybierzemy opcję drugą - tygodniowo maseczki kosztować nas będą 40 złotych (ceny za maseczkę wahają się od 9 do 25 złotych). Sporo. Jeśli pomnożymy to przez 4, wyjdzie, że miesięcznie na koreańską odnowę skóry wydajesz tyle, co na manicure w renomowanym salonie, albo na kolację w dobrej restauracji.

Jeśli (tak jak my) starasz się być bardziej ekonomiczna - zacznij robić maseczki w płachcie samodzielnie. To banalnie łatwe!

Maseczka w płachcie DIY - co przygotować?

Kluczem do sukcesu odpowiednie zastępstwo dla „płachty". Możesz w tym celu użyć grubej, najlepiej 4-warstwowej chusteczki higienicznej lub grubego ręcznika kuchennego.  

Jeśli sprawnie poruszasz się po azjatyckich sklepach internetowych, znajdziesz w nich czyste płachty do maseczek, sprzedawane po kilkadziesiąt sztuk -  w postaci wyciętych form, albo w postaci skompresowanych kapsułek, które po nasączeniu przybierają formę maski.

Chusteczkę możesz nasączyć dokładnie tym na co masz ochotę - świetnie sprawdzą się gotowe kosmetyki, ale również półprodukty. Ważne jest, by składnik czy produkt, którego użyjesz miał lekką, żelową konsystencję. My szczególnie polecamy naturalne olejki, boostery i serum. Do rozcieńczenia mieszanki używaj nawilżających hydrolatów.

Jak zrobić domową maseczkę w płachcie?

  • Przyłóż chusteczkę do twarzy i w odpowiednich miejscach wytnij otwory na nos, oczy i usta. Zachęcam, aby od razu przygotować sobie kilkanaście takich „płacht" na zapas.
  • Przygotuj wybraną mieszankę i zamocz w niej płachtę. Nie wyciskaj jej zbyt mocno, bo naruszysz jej strukturę i chusteczka się przerwie. Bądź delikatna. 
  • Równomiernie nałóż płachtę na twarz. Pamiętaj, że poprawne nałożenie maseczki jest niezwykle ważne. Jeśli zacznie wysychać, możesz spryskać buzię wodą termalną lub kolejną porcją hydrolatu - przedłużysz wtedy jej działanie. 
  • Po 15-20 minutach zdejmij maseczkę z buzi, pozostałość mieszanki wklep w skórę.

Więcej o maseczkach do twarzy:
Domowe maseczki na wągry - 5 sprawdzonych przepisów
Domowe maseczki na twarz - 6 najlepszych przepisów
Maseczka z kurkumy - domowy przepis na jędrną skórę bez pryszczy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)