Najmodniejszy makijaż tej wiosny to taki, którego nie widać! /fot. Valentino 2012 fot. Materiały prasowe

Makijaż z wybiegów na wiosnę i lato 2012

Zwykle propozycji modnego makijażu jest tyle ilu projektantów. Jednak w tym sezonie dominuje jeden trend. Marki takie jak Proenza Schouler, Chanel, Burberry Prorsum czy Valentino wypuściły na wybieg modelki, które zdawały się być nie pomalowane.
Najmodniejszy makijaż tej wiosny to taki, którego nie widać! /fot. Valentino 2012 fot. Materiały prasowe

To zaskakujące, że jeden trend tak mocno zdominuje sezon wiosna/lato 2012. Jednak z drugiej strony cera będzie mogła odpocząć od mocnego make-up'u.

Makijaż Proenza Schouler

Charakteryzator marki postawił na zupełnie naturalny make-up. Cera modelek była rozświetlona, rzęsy ledwo dotknięte tuszem do rzęs. Wyglądało to jakby dziewczyny dopiero co wstały, po przespaniu co najmniej 10 godzin. Taki efekt uzyskasz nakładając rozświetlający podkład i korektor pod oczy zawierający drobinki, które zatuszują cienie pod oczami. Nie przesadzaj z tuszem do rzęs, usta pozostaw naturalnego koloru, bez połysku. Możesz delikatnie podkreślić kości policzkowe brązowym różem, a także przyciemnić trochę brwi. Tylko pamiętaj - musisz zachować umiar.

Proenza Schouler 2012

Make-up Proenza Schouler 2012

Zobacz też: Spektakularne sztuczne rzęsy i pióra - sylwester/karnawał (foto!)

Makijaż od Chanel

Charakteryzator Chanel powiedział, że makijażem nie chciał przyćmić ubrań, lecz pomalować modelki tak, by nie zniknęły za projektami. Subtelny makijaż uzyskał nakładając matujący podkład. Powieki pokrył jasnym, błyszczącym, wyglądającym jak mokry cieniem. Górną linię rzęs podkreślił czarną kreską, która nie wyjeżdża poza zewnętrzne kąciki oczu. Najlepszy do zrobienia cienkiej kreski będzie eyeliner. By wyglądać jak z wybiegu Chanel musisz jeszcze delikatnie przyprószyć policzki różem i podkreślić brwi najlepiej jasno brązową kredką.

Chanel 2012

Make-up od Chanel 2012

Zobacz także: Usta w kolorze "nude" - najnowszy trend

Makijaż z pokazu Burberry Prorsum

Mimo że to niemożliwe, modelki Burberry wydają się być nie pomalowane. Taki efekt został osiągnięty dzięki dosłownie odrobinie rozświetlającego podkładu. Na powiekach znajduje się beżowo-brązowawy cień nałożony w taki sposób, by najjaśniejsze były wewnętrzne kąciki oka. Podkreślone brwi mają wydobyć ich naturalny kształt. Jednym pociągnięciem tuszu do rzęs delikatnie podkreślisz linię oka.

Burberry 2012

Make-up Burberry 2012

Zobacz też: Stylizacja rzęs: długie, pogrubione i kusząco podkręcone (foto!)

Makijaż od Valentino

Tak jak poprzednicy, Valentino na wiosnę to cera rozświetlona, prawie alabastrowa. Jedno maźnięcie pędzlem podkreśli policzki. Wydłuż rzęsy pamiętając o umiarze. Na usta możesz nałożyć bezbarwną pomadkę, by nadać im subtelne lśnienie.

Valentino 2012

Make-up Valentino 2012

Valentino 2012

Valentino 2012

Zobacz też: Makijaż na studniówkę - nietypowy i oryginalny (foto!)