POLECAMY

Makijaż smoky eyes - krok po kroku

Idealny na każdą imprezę i wcale nie tak trudny do wykonania, jak może się wydawać. Zobacz, jak osiągnąć efekt smoky eyes w kilka minut. Wykonaj samodzielnie krok po kroku makijaż smoky eyes!

Krok 1: Nałóż podkład, starannie rozświetlając okolice oczu jasnym korektorem.

Krok 2: Całą twarz pokryj sypkim pudrem. Na szczyty kości policzkowych nałóż jasny róż.

Krok 3: Powiekę pokryj czarnym lub szarym cieniem. Cień nakładaj od nasady rzęs do linii załamania powieki.

Krok 4: Odcień satynowego cienia dopasuj do koloru kreacji. Może to być kolor zielony, brązowy, fioletowy lub grafitowy.

Krok 5: Od linii załamania powieki, czyli granicy ciemnego cienia, aż po łuk brwiowy nałóż jasny cień.

Polecamy: Makijaż smoky eyes w granacie - krok po kroku

Krok 6: Przy nasadzie rzęs starannie namaluj kreskę eyelinerem.

Krok 7: Dolną powiekę pomaluj czarną kredką, rysując kreskę wewnątrz oka i pod nasadą rzęs. Następnie użyj tych samych cieni, które były nałożone na górną powiekę. Rozetrzyj nimi dolną kreskę. Na koniec starannie wytuszuj górne i dolne rzęsy.

Krok 8: Usta pokryj jasną szminką lub naturalnym błyszczykiem. Pamiętaj, że w tym makijażu najwyraźniejszy jest rysunek oka, pozostałe elementy makijażu powinny być stonowane.

Makijaż wykonała Wioletta Uzarowicz - wizażystka i stylistka, www.uzarowicz.com

Zastosowane kosmetyki marki GLAZEL www. glazel.pl: silikonowa baza pod makijaż, podkład Anti-shine control, korektor rozjaśniający (nr 1), róż w perełkach różowy(nr 19), kredka do oczu (czarna), cień wypiekany terracota czarny (nr 30), cień wypiekany perłowy (nr 1), cień satynowy zielony (nr T4), błyszczyk diamond cocktail (kolor różowy)

Szczegóły wykonania makijażu w książce "Sztuka Makijażu Profesjonalnego" Wioletty Uzarowicz

Zobacz także: Pomarańczowy cień i niebieska kreska - krok po kroku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/5 lat temu
[quote=~lena] straszni tandetny ten makijaż ,zle dobrana kolorystyka cienie do koloru wlosow ,powinien co najmniej on być w czerni lub slifkowy kolor nie jestem wizazystka ,ale sto razy fajniejszy potrafie nie chwalac się :) [/quote] Zgadzam się. Strasznie przerysowany. Smoky eyes powinien być delikatny, a kolory ładnie przenikać się. I bazować na naturalnych brązach, beżach, trochę czerni, i nie taka krecha eyelinerem, błagam :/
/5 lat temu
straszni tandetny ten makijaż ,zle dobrana kolorystyka cienie do koloru wlosow ,powinien co najmniej on być w czerni lub slifkowy kolor nie jestem wizazystka ,ale sto razy fajniejszy potrafie nie chwalac się :)
/5 lat temu
tu http://modafon.pl/652-smoky-eyes-krok-po-kroku.html można znaleźć o tym więcej
POKAŻ KOMENTARZE (12)