POLECAMY

Makijaż do pracy

Makijaż do pracy powinien być stonowany, świeży i nie rzucający się w oczy, a jednocześnie podkreślający naszą urodę. Najczęściej nie mamy na niego czasu w pośpiechu rano szykując się do pracy, dlatego też skupiamy się na najważniejszych elementach i takich czynnościach, które nie są zbyt pracochłonne.
Makijaż do pracy

Podkład i puder – im mniej, tym lepiej

Wybieramy podkład o kolorze takim samym, jak nasza karnacja, nakładając na całą twarz, szczególnie zwracając uwagę na linię włosów. Przeciągamy go również na szyję i dekolt. Korektorem tuszujemy cienie pod oczami, wypryski i ewentualne przebarwienia. Na to nakładamy puder transparentny, ale staramy się uniknąć tzw. efektu tapety. Im mniej pudru, tym lepiej. Do ewentualnych poprawek w ciągu dnia dobrze jest mieć przy sobie bibułki matujące albo puder w kamieniu.

Podkreśl oczy

W makijażu dobrze skupić się na oczach, bo są one zwierciadłem duszy. Makijaż powinien być subtelny. Jeżeli lubisz używać konturówki do oczu, to po jej nałożeniu rozetrzyj kreski patyczkiem, żeby nie były zbyt intensywne. Postaraj się, żeby cienie do powiek były stonowane, pastelowe, np. przydymiona śliwka, wszelkie rodzaje brązów, szarości i beże. Na policzki zastosuj delikatny róż o kolorze brzoskwini lub lekko rozświetlający, który doda twarzy świeżości i świetlistości. Usta wystarczy tylko musnąć lekkim błyszczykiem w kolorze ust. Można też użyć konturówki, która ładnie podkreśli usta.

W takim makijażu będziesz się czuła pewnie, zadbanie i naturalnie, a jednocześnie podkreślisz nim swoją kobiecość.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)