POLECAMY

Makijaż dla różnych typów powiek

Małe, opadające lub średniej wielkości powieki. Dopasuj makijaż do swoich oczu.
Makijaż dla różnych typów powiek fot. Fotolia

Masz opadające powieki lub wręcz ich prawie nie widać? Podpowiadamy jak umalować oko w zależności od tego jaki jest ich kształt i wielkość. 

Małe powieki


Jeśli masz ruchomą powiekę o małej powierzchni bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na odległość powieki od brwi. Powinna być dość duża aby optycznie otworzyć oko. Na dolnej i górnej powiece nałóż beżowy cień. W wewnętrznych kącikach oka nałóż jasnobeżowy korektor. Wzdłuż linii rzęs i na zewnętrznych kącikach najlepiej sprawdzi się szary chłodny cień. Czarnym eyelinerem narysuj kreskę, który optycznie zagęści twoje rzęsy. Pamiętaj o pomalowaniu rzęs czarnym podkręcającym tuszem a brwi pomaluj ciemnopopielatą kredką koncentrując się na ich łuku. Dodatkowo możesz je utrwalić specjalnym żelem do brwi. 

Średnie powieki


Przy takich powiekach powinnaś dbać o kształt brwi. Nie mogą one być zbyt grube ale też nie za cienkie. Cienie możesz nakładać warstwowo. Przy linii rzęs i wewnętrznym kąciku oka nanieś cień w odcieniu szampana. Wzdłuż załamania powieki zaaplikuj ciepłobrązowy cień. Tym samym cieniem podkreśl dolną linię rzęs. Aby podkreślić i nadać oku drapieżności ciemnobrązową kredką narysuj kreskę przy zewnętrznym kąciku oka na dolnej i górnej powiece. Brwi delikatnie zaakcentuj brązową kredką.

Opadające powieki


Takie powieki zachodzą na załamanie i jej krawędź, co powoduje zepchnięcie rzęs w dół. Często nie widać kreski namalowanej kredką czy eyelinerem. Najlepiej jest nanieść jasny cień na lekko opadającą powiekę by je optycznie otworzyć i nadać im wrażenie głębi. W wewnętrznym kąciku oka i pod okiem nałóż jasnobeżowy korektor. Na ruchomą część powieki zaaplikuj delikatny szary cień. Eyelinerem narysuj kreskę przy zewnętrznym kąciku oka wygiętą pod kątem 45 stopni. Rzęsy mocno podkręć np. zalotką i wytuszuj. Brwi dobrze jest pomalować brązową kredką i delikatnie podkreślić ich łuk brwiowy w środkowej części. Na koniec nałóż przejrzysty żel do brwi.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)