POLECAMY

Który kolor cienia wybrać

Dobrze dobrany kolor potrafi zintensyfikować odcień tęczówki. Sprawdź, jaki kolor cienia do powiek będzie najlepszy dla ciebie...
Który kolor cienia wybrać fot. FREE

Radzi Eryka Sokólska, makijażystka, autorka książki "Sekrety Makijażu"

Nie dobieraj koloru cienia do koloru twoich oczu (do koloru tęczówki)

Jednakowe kolory, sprawią, że oko będzie wyglądało na przygaszone.  Dlatego lepiej wybrać inne barwy. Subtelne podkreślenie zapewnią barwy harmonijne. Jeśli zaś chcesz uzyskać bardziej zdecydowany efekt, świetnie sprawdzą się kolory kontrastujące i dopełniające, dające bardzo mocny kontrast. Zasada jest taka, że im kolor dalszy od naturalnej barwy oka, tym bardziej wyraźny będzie efekt (np. czarny cień daje najlepszy efekt przy niebieskich oczach, a przy brązowych nie wygląda już tak atrakcyjnie). Zwróć też uwagę na nasycenie koloru, np. zielony może być pastelowy, jaskrawy, butelkowy lub bardzo ciemny, podchodzący pod czerń. Niestety, nie w każdym natężeniu będzie każdej z nas do twarzy.

Zwróć uwagę na odcień skóry

Jeśli jest dość ciemny, unikaj stosowania zbyt jasnych lub białych cieni. Natomiast osoby o bladej jasnej cerze powinny unikać zbyt ciemnych barw. Stonowane, naturalne kolory są najbardziej uniwersalne i prezentują się korzystniej niż te, ostro kontrastujące z cerą, zwłaszcza za dnia.

Nie dobieraj odcienia makijażu oczu do koloru ubrania

Na przykład niebieska bluzka i niebieski cień są zdecydowanie passé.

Zwróć uwagę na porę dnia i okoliczności

Makijaż do pracy w biurze powinien być dość naturalny i stonowany. Jeśli zaś wieczorem wychodzisz na imprezę, zdecydowanie możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Kieruj się trendami, ale wybieraj z nich to, co do ciebie pasuje

W tym sezonie modne są romantyczne pastele oraz bardzo jaskrawe barwy. Jeśli nie lubisz zbyt awangardowych klimatów, zawsze możesz zdecydować się na klasyczne smoky eyes.

Dowiedz się, jaki cień jest najlepszy dla Twojego koloru oczu...Który kolor cienia będzie najkorzystniejszy, jeśli masz oczy:

Niebieskie

harmonijne: zielony, róż, żółty
kontrastujące: czarny, brąz, fiolet
dopełniające: pomarańcz

Zielone

harmonijne: błękit, żółty
kontrastujące: czarny, brąz, miedziany, fiolet
dopełniające: czerwień

Piwne

harmonijne: brąz, koralowy, brzoskwiniowy
kontrastujące: czarny, fiolet, błękitny
dopełniające: niebieski

Brązowe

harmonijne: czerwień, pomarańcz
kontrastujące: czarny, szarość, purpura, zieleń
dopełniające: niebieski
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Co to za kosmiczna klasyfikacja barw?! Jestem plastyczką i wizażystką od lat i dziedzina plastyki mówi, że barwy kontrastowe do niebieskiego to czerwień i żółć....zieleń i fiolet to barwy dopełniające do niebieskiego bo obie zawierają w sobie niebieski i barwy kontrastowe czyli czerwień w fiolecie a żółty w zieleni.... a harmonia to stopniowanie odcieni niebieskiego np . turkus z odcieniem błękitu morskiego albo cieniowanie od najjaśniejszego do najciemniejszego. Czerń jest barwą achromatyczną jak biel i jednocześnie neutralną w stosunku do wszystkich barw ....czerń stanowi skrajny kontrast z bielą! Czerń to świetne tło dla innych barw, zresztą neutralny brąz i szarość również... a barwy zgaszone to te z dodatkiem beżów i szarości.... a pastele to barwy rozbielone....a barwy ciemne zawierają czerń itd....Szlak mnie trafia kiedy ucieka się w sztuce kreowania wizerunku od plastyki i tworzy jakieś chore i nieprawdziwe teorie. Niestety nie każdy może być wizażystą skoro nie posiada tej wiedzy,bo w końcu czym różni się twarz od obrazu a ciało ludzkie od rzeźby? Za pomocą działania barw, bryły powierzchni,światła, proporcji wywołujemy określone , i najlepiej ŚWIADOME działanie!!!