POLECAMY

Kreska na powiece - zrób to sama!

Oko podkreślone kreską nie wychodzi z mody! Wyraźna linia optycznie zagęszcza linię rzęst, nadaje spojrzeniu głębi i tajemniczości.

Oko podkreślone kreską nie wychodzi z mody! Wyraźna linia optycznie zagęszcza linię rzęst, nadaje spojrzeniu głębi i tajemniczości.

Kreska na powiece - zrób to sama!

Fot. Depositphotos

Wiele kobiet ma problem z narysowaniem prostej i równej kreski. Często wynika to z drżenia ręki lub budowy oka, którego powieka się marszczy. Podpowiemy wam, jak radzą sobie z tym najlepsi wizażyści!

 

Malowanie kreski krok po kroku:

 1. Kreska na powiece - zrób to sama!

  1. Wybór eyelinera. Profesjonaliści polecają „żelowe farbki” w słoiczkach, które nakłada się pędzelkami z naturalnego włosia. Najłatwiej jednak narysować kreskę miękką kredką lub eyelinerem z końcówką z zaostrzonej gąbeczki. Bardziej wprawionym polecamy tusze z cienkim pędzelkiem, który umożliwi wykonanie wąskich i dokładnych linii.
 2. 2. Ustawienie lusterka. Podczas rysowania nie patrz prosto w lusterko, tylko umieść je poniżej twarzy i spoglądaj nieco w dół. Wtedy powieka równo się układa. Zmarszczona powieka może zepsuć cały efekt!
 3. 3. Zmatowienie powieki. Nałóż odrobinę pudru lub pomaluj je cieniami. Na zbyt śliskich lub tłustych powiekach, tusz do kresek się nie utrzyma!
 4. 4. Naciągnięcie oka. Delikatnie naciągnij oko do zewnętrznego kącika, kierując je lekko do góry. Podczas rysowania kreski nie zamykaj powieki do końca - ma układać się naturalnie, bez załamań.
 5. 5. Podparcie łokcia lub nadgarstka. Łokieć oprzyj wygodnie o podłoże. Nadgarstek możesz wesprzeć na kości policzkowej. Unikniesz w ten sposób drżenia rąk.
 6. 6. Rysowanie. Kreskę rysuj od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Najcieńsza linia powinna być na wewnętrznym, a najgrubsza na zewnętrznym kąciku oka.
 7. 7. Poprawianie. Popraw kreskę, nadając jej wybrany kształt, np. lekko pogrubiając na wysokości środka tęczówki i delikatnie wywijając na końcu (jak skrzydełko ptaka). Uzyskasz efekt klasycznej „jaskółki” wzorowanej na makijażu z lat 60.
 8. 8. Dokładnie wytuszuj rzęsy.

Jak kreską zmienić kształt oka?

Kreska na powiece - zrób to sama!

 • Oczy małe – używaj jasnych eyelinerów. Kreskę rysuj od połowy powieki w kierunku skroni, a końcówkę wywiń ku górze.
 • Oczy duże - obrysuj oko dookoła czarną kredką (łącznie z wewnętrzną częścią dolnej powieki).
 • Oczy w kształcie migdałów – zrób kreskę „jaskółkę” - przy zewnętrznym kąciku oka wywiń ją ku górze.
 • Oczy blisko osadzone – zacznij rysować cienką kreseczkę od środka oka. Przy zewnętrznym kąciku przeciągnij ją minimalnie ku górze, lekko przy tym pogrubiając.
 • Oczy wypukłe – kreska powinna być cienka. Na środku powieki ma dotykać linii rzęs, a w obu końcach powinna unosić się nieco nad nią.

  Fot. Depositphotos
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Efekt przepiękny, ale trudny do wykonania. jeszcze jak się ręka trzęsie ;)