POLECAMY

Malujemy kreskę na powiece metodą 3 kroków

Poznaj metodę, która w 3 prostych krokach pozwala namalować perfekcyjną kreskę na powiece. Uwaga – nie jest to popularna metoda kropkowa!
Malujemy kreskę na powiece metodą 3 kroków fot. Fotolia

Jeśli masz za sobą nieudane próby malowania kreski i nawet „metoda kropkowa” ci nie pomogła, nie poddawaj się. Dzięki metodzie 3 kroków, którą za chwilę ci zdradzimy, umiejętność malowania równej kreski wyda ci się bardzo prosta i szybka.

Czym malować kreskę na powiece?

Początkującym zalecamy, aby użyły do swoich pierwszych szkiców miękkiej, bardzo dobrze utemperowanej kredki. Średniozaawansowanym zaś polecamy od razu, aby przeszły na eyelinery w pisaku z cienką końcówką. Im szybciej nauczycie się korzystać z tych najbardziej precyzyjnych kosmetyków do kresek, tym lepiej opanujecie sztukę ich dokładnego malowania. Jeśli użyjecie kredki, na koniec poprawcie szkic kreski płynnym eyelinerem.

Krok 1. Kreska od tyłu

Intuicja podpowiada, aby rysować kreskę od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. W praktyce jest na odwrót – najlepiej zacząć malować kreskę od zewnątrz. Pierwszym krokiem będzie zatem narysowanie zawiniętej końcówki. Używając eyelinera w pisaku po prostu odciśnij go pod kątem w miejscu, gdzie kończy się oko wyciągając kreskę na zewnątrz. Jeśli ręka ci się trzęsie, oprzyj dłoń na policzku za pomocą małego lub serdecznego palca.

Krok 2. Środkowa część

Drugi ruch eyelinerem (odciśniecie eyelinera) zacznij od środkowej części oka, dociągając go do narysowanej wcześniej końcówki kreski.

Krok 3. Początek kreski

Na koniec narysuj ostatni fragment kreski, który pobiegnie od wewnętrznego kącika do środka oka, tworząc już całość kreski. Tak wykonany szkic kreski możesz oczywiście dowolnie pogrubiać i korygować za pomocą eyelinera. Wykończenie kreski w porównaniu z jej rysowaniem jest już bardzo proste.

Pamiętaj, że wszystkie trzy ruchy powinny odbywać się w kierunku od wewnątrz oka do zewnątrz. Dzięki temu twoja kreska będzie ładnie wyciągnięta.

Zobacz też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)