Krem pod makijaż – najlepszy nawilżający, jaki wybrać, jak używać

Doskonała baza pod makijaż to krem nawilżający. Wybierz najlepszy dla siebie.
Joanna Futkowska / 17.12.2018 01:45

Przed makijażem cerę trzeba przygotować. Tylko wtedy podkład będzie się równomiernie nakładał i lepiej się trzymał. Dlatego zawsze malowanie zaczynamy od nałożenia kremu. W tej roli najlepiej sprawdzają się kremy nawilżające. Ale nie byle jakie!

10 kremów na dzień, w które warto zainwestować

Jaki krem pod makijaż wybrać?

Postaw na krem nawilżający o lekkiej konsystencji, który szybko się wchłania. Najlepsze będą kremy o konsystencji żelu, które nie obciążą skóry. Intensywniejsze kremy, o bogatej konsystencji,  pozostawiają na twarzy film, który może spowodować, że podkład będzie się rolował przy nakładaniu i nie utrzyma się długo na skórze.

Do zalet lekkiego kremu nawilżającego należy jeszcze i ta, że szybko się wchłania i nie będzie trzeba długo czekać z rozpoczęciem makijażu.

To ważne! Krem nawilżający dobieramy do potrzeb cery:

  • Do cery tłustej odpowiednim kremem pod makijaż będzie nawilżający krem matujący, 
  • Do cery mieszanej  wybierz nawilżający normalizujący.
  • Do cery naczynkowej,  z tendencją do czerwienienia się – najlepszy będzie krem przeznaczony właśnie do takiej cery, który nie tylko nawilży skórę, ale też zmniejszy rumień.

Jak nakładać krem pod makijaż?

  • Zanim przystąpisz do kremowania dobrze oczyść skórę. Możesz ją umyć wodą z żelem lub  płynem micelarnym.
  • Nie nakładaj za dużo kremu. Porcja wielkości orzecha laskowego w zupełności wystarczy. Zbyt gruba warstwa kosmetyku może przynieść więcej szkody niż pożytku – obciąży skórę, spowoduje jej przetłuszczenie. A na wchłonięcie się kremu trzeba będzie czekać wieki. 
  • Rozgrzej krem w dłoniach i delikatnie wklep go w skórę, zaczynając od brody kieruj się ku górze., a nos, policzki i czoło – ruchami od środka na zewnątrz.  Nie wcieraj mocno kremu.
  • Krem rozprowadź bardzo dokładnie, dochodząc do linii włosów. To gwarantuje, że nakładany później podkład będzie wyglądał równomiernie.

Więcej o kremach
Masz wrażliwą cerę, która potrzebuje nawilżenia? Te kremy rozwiążą twój problem!
Wybór redakcji: 5 sprawdzonych i niedrogich kremów matujących do twarzy