POLECAMY

Krem na dobry humor

Czy krem może "uszczęśliwić" skórę? Jak działają kosmetyki, które zawierają tzw. hormony szczęścia? Na te pytania odpowiada kosmetyczka.
Krem na dobry humor fot. FREE

Kiedy spotyka nas coś przyjemnego, we krwi rośnie poziom endorfin, związków chemicznych, zwanych potocznie hormonami szczęścia. Wiadomo, że poprawiają samopoczucie, łagodzą ból i przyspieszają odnowę naskórka. Z tego powodu zainteresował się nimi przemysł kosmetyczny.

Podczas poszukiwań substancji, która działałaby podobnie, odkryto roślinne bioflawonoidy. Związki te poprawiają mikrokrążenie krwi w skórze, co przyspiesza jej odnowę i spowalnia starzenie.

Bioflawonoidy wzmacniają także działanie witaminy C, dlatego też kosmetyki zawierające obydwa składniki przywracają cerze różowy koloryt, ujędrniają, rozświetlają. I tylko w takim kontekście możemy mówić, że cera jest "szczęśliwa", bo ładnie wygląda.


Na pytania odpowiadała: kosmetyczka Ewa Krawczyk, konsultantka Dermiki

Masz pytanie dotyczące pielęgnacji cery? Zadaj je na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/wczoraj
Moim kremem poprawiającym humor jest na pewno Krem żel Hyrain3 :) od razu po nałożeniu czuję ulgę w nawilżeniu mojej suchej i napiętej skóry, co od razu poprawia mi humor i samopoczucie :)