Jak nakładać kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne są w 100% naturalne. Co sprawia, że są idealnym wyborem praktycznie dla każdego rodzaju skóry. Czy wiesz jak je prawidłowo nakładać?
/ 15.09.2014 10:55

Kosmetyki mineralne są w 100% naturalne. Co sprawia, że są idealnym wyborem praktycznie dla każdego rodzaju skóry. Czy wiesz jak je prawidłowo nakładać?

Wszystko co musisz wiedzieć o kosmetykach mineralnych!

fot. Fotolia

Od kilku lat kosmetyki mineralne cieszą się wśród Polek coraz większą popularnością. Zwłaszcza wśród tych z nas, dla których skóra alergiczna lub wrażliwa stanowi poważny problem przy wyborze tradycyjnych podkładów, pudrów czy korektorów. Oprócz składu, od tradycyjnych kosmetyków odróżnia je również sposób aplikacji, który początkowo może powodować pewne trudności.

Najważniejszy jest pędzel

Do nakładania kosmetyków mineralnych poleca się dwa rodzaje pędzli: flat top oraz kabuki. Oba sprawdzają się doskonale, ale różnice w ich budowie pozwalają na osiągnięcie odmiennych efektów. Zbite i gęste włosie ściętego na płasko flat topa daje mocniejsze krycie niż mniej zwarte, bardziej puszyste włosie zaokrąglonego pędzla kabuki.

Pamiętaj, aby przed nałożeniem podkładu mineralnego odczekać, aż kosmetyki, które nałożyłaś wcześniej, całkowicie się wchłoną. W tym momencie, jeśli masz skórę ze skłonnością do przetłuszczania się lub jeśli lubisz być pewna matowego efektu przez cały dzień, możesz pokusić się o nałożenie cienkiej warstwy transparentnego pudru.

Sposób nakładania kosmetyków mineralnych

Tradycyjna metoda aplikacji kosmetyków mineralnych polega na strzepywaniu do wieczka odrobiny produktu, który następnie nabieramy pędzlem i rozprowadzamy po twarzy. Jeśli potrzebujesz delikatnego krycia, które ma jedynie wyrównać koloryt twarzy, powinnaś omiatać ją pędzlem z minimalną ilością produktu, za pomocą kolistych ruchów. Jeśli jednak oczekujesz mocniejszego krycia – zapewnisz je sobie poprzez uprzednie „stemplowanie” twarzy. Tak nałożony produkt pozostawi więcej pigmentu, a efekt będzie trwalszy.

Podobnie jest z zakrywaniem niedoskonałości. Używamy do tego oczywiście mniejszego, bardziej precyzyjnego pędzelka, ale sposób aplikacji pozostaje ten sam. Jeśli zakrywamy niedoskonałość o wypukłym kształcie, powinnyśmy pamiętać o tym, że lepiej będzie wklepać produkt pędzelkiem, niż go rozcierać.

Cera z problemami a kosmetyki mineralne

W przypadku dużych niedoskonałości, a także wtedy, kiedy oczekujesz od podkładu mineralnego pełnego krycia, przyda ci się znajomość aplikacji produktów "na mokro". W tym przypadku postępujemy dokładnie tak samo, jak w przypadku metody tradycyjnej, jednak uprzednio zwilżamy pędzel za pomocą wody, hydrolatu lub wody termalnej. Aby nie przesadzić z ilością, dobrze jest zaopatrzyć się w buteleczkę z atomizerem i stopniowo spryskiwać pędzel, aż do otrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności włosia. Przy tej metodzie pamiętać trzeba, że przez chwilę po nałożeniu kolor podkładu może wydawać się nieco ciemniejszy, jednak efekt ten po chwili znika i pigment wraca do swojego pierwotnego odcienia.

Na podstawie materiałów prasowych Earthnicity Minerals

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/18.09.2014 13:22
Zupełnie nie rozumiem fenomenu kosmetyków mineralnych. Zakupiłam ostatnio 3 (dość sporych rozmiarów) próbki podkładów Anabelle Minerals... Zmieniam kremy, zmieniam pędzle, zmieniam technikę, a one już po godzinie wyglądają na mojej twarzy jak ciasto !! Mam cerę mieszaną NIE tłustą, a podkłady są matujące... więc co robię nie tak?!