joga twarzy, asany, automasaż, twarz fot. FREE

Joga twarzy

Gimnastyka twarzy to świetny sposób na poprawę jej wyglądu. Podpowiadamy, jakie ćwiczenia wykonywać, by cieszyć się pięknym wyglądem na długo.
/ 11.12.2012 10:22
joga twarzy, asany, automasaż, twarz fot. FREE

Na czym polega joga twarzy?

Joga twarzy polega na przyjmowaniu określonych asan (w tym wypadku robieniu min) i wytrzymywaniu w nich przez chwilę.  – Podczas ćwiczeń, tak samo jak w jodze skupiamy się na oddechu, zwiększamy świadomość swojego ciała, co wpływa na poprawę naszego samopoczucia – mówi Ewa Kwiatkowska - trenerka jogi twarzy.

Każda twarz jest inna i ćwiczenia należy dobierać indywidualnie, jest jednak kilka uniwersalnych, które możesz wykonywać w domu. Każde ćwiczenie wykonuj przez kilkadziesiąt sekund, a następnie rozluźniaj mięśnie.

1. Na lwie zmarszczki
Przyłóż oba palce wskazujące nad łukami brwiowymi. Spróbuj zmarszczyć czoło i oczy tak, by powstały lwie zmarszczki (pionowe, pomiędzy brwiami). Przytrzymuj palcami skórę, by nie dopuścić do powstania zmarszczek. 

2. Na opadające kąciki ust
Nabierz powietrza do ust i przepychaj je z jednego policzka do drugiego. Zrób rybkę, czyli złap od wewnątrz policzki i zrób z ust dzióbek. Przyłóż palce do kącików ust, unieś je i wypychaj usta do przodu jak do pocałunku.

3. Ćwiczenie relaksujące
Na wdechu mocno napręż wszystkie mięśnie twarzy i szyi przy równoczesnym zaciśnięciu pięści. Wydychając powietrze, wystaw język, otwórz oczy i dłonie, rozłóż ręce. Dzięki temu ćwiczeniu uwalniasz napięcie, rozluźniasz mięśnie całej twarzy. Napięcie możesz uwolnić też stosując jogę śmiechu.

4. Na kurze łapki
Trzymając twarz nieruchomo, rysuj gałkami ocznymi kwadrat. Pracuj tak, by poczuć ból od wychylenia gałek ocznych. Przyłóż palce wskazujące pionowo przy zewnętrznych kącikach oczu. Patrz przed siebie i spróbuj mocno zmrużyć oczy. Podczas ćwiczenia staraj się angażować tylko mięśnie oczu. 

5. Na zwiększenie objętości policzków
Przyłóż palec wskazujący do brody. Otwórz szeroko usta, nadając im kształt owalu i ściągnij mięśnie policzków w górę. Podczas ćwiczenia nie marszcz czoła. Staraj się palcem przytrzymywać brodę, by dawać opór mięśniom policzków, które unoszą się do góry.


Konsultacja: Ewa Kwiatkowska, trenerka jogi twarzy, 601 957 585;