POLECAMY

Jak dobrać kolor podkładu?

Podkład w dobrym kolorze sprawi, że cera będzie wyglądała nieskazitelnie i co najważniejsze, naturalnie. Makijażysta radzi, jak dobierać podkład.
Jak dobrać kolor podkładu? fot. FREE

Niezależnie od typu skóry przy wyborze podkładu kieruj się jego odcieniem, który powinien być dokładnie taki, jaki ma twoja cera. Makijażysta Tomek Kocewiak podpowiada, jak uniknąć wpadki przy doborze podkładu.

Najważniejsze w trakcie wyboru odcienia jest światło. Jedynym sprawdzonym sposobem na znalezienie odpowiedniego koloru jest wypróbowanie go w świetle dziennym.
Jak to zrobić? W perfumerii, spośród odcieni najbardziej zbliżonych do koloru twojej skóry wybierz nie więcej niż trzy. Nałóż je na twarz
w okolicy żuchwy i z lusterkiem wyjdź na zewnątrz, żeby ocenić efekt w świetle dziennym. Idealny odcień powinien być identyczny z kolorytem twarzy i szyi.

Wybieraj jasne odcienie beżu. Podkład w kolorze ciemniejszym od skóry postarza i może powodować efekt maski. Dlatego przy wyborze właściwego odcienia poszukiwania najlepiej zaczynać od najjaśniejszych podkładów z gamy.

Lepiej sprawdzają się ciepłe kolory. Nawet niewielka różnica w temperaturze koloru podkładu ma duże znaczenie dla wyglądu skóry. Unikaj zimnych, lekko różowych lub sinawych odcieni, które mogą nadawać skórze niezdrowy, zielonkawy koloryt.

Do urody Polek najlepiej pasują słoneczne, piaskowe odcienie stonowanego beżu. Zawartość złotawych, ciepłych pigmentów pozwala skutecznie zamaskować drobne niedoskonałości skóry bez konieczności nakładania grubej warstwy podkładu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
shinybox.pl/?ref=816bf6c Kliknijcie, zarejestrujcie się, proszę pomóżcie, a sami również możecie wygrać ;)