POLECAMY

Jak zrobić bezpieczny makijaż w ciąży?

Kobieta nawet w czasie ciąży powinna pięknie wyglądać. Przecież to najpiękniejszy okres w jej życiu. Wiele kobiet uważa jednak, że makijaż w ciąży nie jest zdrowy dla dziecka. Czy to prawda?
Jak zrobić bezpieczny makijaż w ciąży?

Make-up: dozwolony czy zabroniony?

Ciąża to prawdziwe tornado hormonalne. Ma to swoje minusy: skóra kobiety ciężarnej staje się wrażliwsza i może źle znosić dotychczas stosowane kosmetyki. Nierzadko pojawiają się także alergie. Obserwujmy więc dokładnie naszą skórę. Jeśli po nałożeniu podkładu będziemy odczuwać pieczenie skóry lub zauważymy jej zaczerwienienie – zmyjmy go. Kosmetyk, który zaczął uczulać powinien zostać zastąpionym przez inny, hipoalergiczny. Kosmetyki takie dostępne są w aptekach i w lepszych drogeriach.

Co może podrażniać?

Właściwie wszystko. Praktycznie nie istnieją substancje obojętne dla naszej skóry. Może się zatem zdarzyć, że podczas ciąży większość składników zawartych w kosmetykach (wliczając w to witaminy i mikroelementy!) będzie wywoływać podrażnienia. By temu zapobiec, unikajmy kosmetyków silnie perfumowanych, o dużych zawartościach witaminy C i A oraz kosmetyków o zdecydowanych kolorach – zawierają one silnie alergizujące i podrażniające związki takie jak np. tlenek chromu czy karmin.

Czytaj więcej na serwisie Zdrowie i uroda

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)